Hokejowa reprezentacja Polski pokonała Włochy 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) w swoim pierwszym meczu rozgrywanego w małej hali katowickiego Spodka turnieju Euro Ice Hockey Challenge. Bramki strzelili Krzysztof Zapała i Michael Cichy.

Polak Aron Chmielewski (z prawej) walczy o krążek z Włochem Alexem Gellertem /Andrzej Grygiel /PAP

W pierwszej tercji działo się niewiele. Oba zespoły miały po jednej, bardzo dobrej sytuacji bramkowej. Blisko pokonania bramkarza Italii był Krzysztof Zapała, a refleks Przemysława Odrobnego sprawdził Michele Marchetti.

Podczas przerwy kibice obejrzeli krótki mecz drużyn HC GKS Katowice i Polonii Bytom, w których wystąpili hokeiści mający po kilka lat. Maluchy dostały solidną porcję braw.

Drugą tercję z animuszem zaczęli gospodarze, potem w opałach bywał Odrobny. W końcówce wielką szansę na gola zmarnował Maciej Urbanowicz i w kwestii wyniku nic się nie zmieniło.

Sposób na włoskiego bramkarza znalazł tuż po rozpoczęciu trzeciej tercji Zapała. To trafienie dodało rumieńców grze. Goście dążyli do wyrównania, a Polacy starali się podwyższyć prowadzenie. W 53. minucie skutecznie rzut karny po faulu na sobie wykonał Michael Cichy i było 2:0. W ostatniej minucie Włosi wycofali bramkarza, jednak nie stworzyli zagrożenia pod bramką rywali.

W drugim piątkowym spotkaniu zawodów Kazachstan wygrał z Francją 4:2.