Reprezentacja Niemiec rozgromiła 4:1 Anglię w meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata. Dwie bramki dla podopiecznych Joachima Loewa strzelił Thomas Mueller, a po jednej dołożyli Lukas Podolski i Miroslav Klose. "Synowie Albionu" zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem Matthew Upsona.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie bardzo skoncentrowane, ale już w 5. minucie angielskim defensorom przydarzył się błąd, po którym Mesut Ozil mógł zdobyć bramkę. Strzał niemieckiego pomocnika znakomicie jednak obronił David James. 29-letni bramkarz nie miał jednak już tyle szczęścia w 21. minucie, kiedy Neuer wybił piłkę z własnej połowy, a ta przeleciała przez całe boisko i trafiła pod nogi Miroslava Klose. Napastnik reprezentacji Niemiec wygrał przepychankę z Upsonem i skierował piłkę do siatki obok wychodzącego golkipera.

W 32. minucie na 2:0 podwyższył Lukas Podolski, który strzałem z ostrego kąta wykończył znakomitą akcję zespołową. Strata drugiej bramki podziałała mobilizująco na podopiecznych Fabio Capello i już w 38. minucie strzelili oni bramkę kontaktową. Dośrodkowanie Stevena Gerrarda wykorzystał Matthew Upson i strzałem głową pokonał Manuela Neuera. Minutę później powinno być 2:2. Po uderzeniu Franka Lamparda piłka odbiła się od poprzeczki i wyraźnie przekroczyła linię bramkową, jednak arbiter inaczej widział tę sytuację i nie uznał bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Anglików, którzy szybko chcieli doprowadzić do wyrównania. Okazję ku temu miał w 52. minucie Frank Lampard, ale jego uderzenie z rzutu wolnego z około 35 metrów zatrzymało się na poprzeczce bramki Manuela Neuera. Anglicy mieli nadzieje na wyrównanie do 67. minuty, ale wówczas Bastian Schweinsteiger znakomicie wyprowadził kontrę niemieckiego zespołu, podał do Thomasa Muellera, a ten mierzonym strzałem pokonał Jamesa. Trzy minuty później Mueller rzucił Anglików na kolana, dopełniając formalności po świetnym podaniu Ozila. Angielscy piłkarze do końca nie rezygnowali ze zmniejszenia strat, ale wynik spotkania nie uległ już zmianie.

W ćwierćfinale Niemcy spotkają się z Argentyńczykami.

Niemcy - Anglia 4:1 (2:1)