18-letnia Georgina Bethany Callander to pierwsza zidentyfikowana ofiara zamachu w Manchesterze. Nastolatka zginęła, gdy zamachowiec samobójca zdetonował ładunek wybuchowy po koncercie Ariany Grande w hali koncertowej Manchester Arena. Georgina była wielką fanką amerykańskiej wokalistki. Na koncercie była razem z przyjaciółmi.

18-latka studiowała w college’u. Od lat interesowała się muzyką Ariany Grande. Wczoraj wieczorem była na jej koncercie w Manchesterze. "Spoczywaj w pokoju Gina, mój aniele. Wczoraj był tak niesamowity wieczór - nie mogę uwierzyć, że zakończył się w ten sposób" - napisała na Twitterze koleżanka 18-latki.

Zamach po koncercie Ariany Grande w Manchester Arena. Wśród ofiar są dzieci [RELACJA NA ŻYWO]

Co najmniej 22 osoby zginęły, wśród nich dzieci, a 59 zostało rannych w zamachu terrorystycznym, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór w hali widowiskowej w Manchesterze w północno-zachodniej Anglii, gdzie koncert tego wieczoru dała amerykańska gwiazda pop Ariana Grande. W Manchester Arenie... czytaj więcej

W zamachu zginęły co najmniej 22 osoby. Wśród ofiar jest wiele dzieci i młodzieży - Ariana Grande jest bowiem bardzo popularna właśnie wśród nastolatków. Po koncercie wciąż nie udało się odnaleźć wielu osób. Rodziny szukające swoich bliskich, posługują się na Twitterze hasztagiem #MissingInManchester.

Dramatyczne apele rodzin po zamachu: Najgorsze uczucie - nie wiedzieć, czy twoja córka żyje

"Telefon nie odpowiada", "Prosimy o wszystkie informacje na jej temat", "Udostępniajcie dalej" - na Twitterze pojawiają się dziesiątki takich komunikatów po wieczornym zamachu w Manchesterze. Zamachowiec-samobójca zdetonował ładunek wybuchowy tuż po zakończeniu... czytaj więcej


(mpw)