Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu. Dziś sypać ma na południowym wschodzie Polski, a po południu także w centrum i na północnym wschodzie. Biało zrobi się również w Lubuskim oraz na krańcach Wielkopolski i Dolnego Śląska. Tam jednak opady będą przelotne, a od czasu do czasu wyjrzy słońce.

Od rana sypie w pasie od Górnego Śląska i Małopolski przez Podkarpacie i Świętokrzyskie po Lubelszczyznę. W godzinach popołudniowych śnieg będzie padał także na obszarze Mazowsza, Podlasia i na wschodzie woj. łódzkiego. Na drogach będzie bardzo ślisko.

Ale chmury i śnieg nie ominą także północno - zachodnich i zachodnich krańców Polski (w Pomorskiem i Zachodniopomorskiem). Po południu także biało w Lubuskiem oraz na krańcach północnych i zachodnich Wielkopolski i Dolnego Śląska. Tam jednak opady będą słabe, dość często zza chmur wyglądać będzie słońce.

W ciągu dnia termometry wskażą od (0) do (+2) st. C. Chłodniej będzie w pasie przedgórza od Sudetów po Beskidy i Tatry, w Małopolsce i w Świętokrzyskim - tutaj od (-3) do (-1) st. C. Nieco cieplej będzie na zachodzie kraju (miejscami w Lubuskim, w Wielkopolsce oraz na Dolnym Śląsku) do (+3) st. C.

Zobacz prognozę pogody na najbliższe dni