Prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda przywitali na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego parę książęcą Cambridge Williama i Kate. Spotkanie to pierwszy punkt trzydniowej wizyty pary książęcej w Polsce. A jak prezentowały się obie panie? Oceńcie sami.

Księżna Kate ubrana jest w biały kostium i cieliste szpilki, William jest w ciemnym garniturze. Polska pierwsza dama jest w długiej sukni w kolorze pudrowego różu.


Na trasie przejazdu z lotniska i przed Pałacem Prezydenckim, brytyjskich gości witali warszawiacy.

Para prezydencka pożegna parę Książęcą o godz. 15.15. Następnie zaplanowano spacer po Krakowskim Przedmieściu - William i Kate przejdą od Pałacu Prezydenckiego pod pomnik Adama Mickiewicza.

Na wizytę dzieci Kate i Williama przygotował się Belweder. Zobacz, co się zmieniło!

​Brytyjski książę William razem z żoną, księżną Kate rozpoczęli trzydniową wizytę w Polsce. Do Warszawy przybyli wraz z dziećmi 4-letnim księciem Georgem i 2-letnią księżniczką Charlotte. Wszyscy na czas wizyty zamieszkają w Belwederze, który został przystosowany do obecności dzieci. Do... czytaj więcej


Obie pary książęca i prezydencka udadzą się potem do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkają się z weteranami. Para książęca weźmie też udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire. Wieczorem odbędzie się przyjęcie w Łazienkach Królewskich, na którym książę William wygłosi przemówienie.

Drugi dzień wizyty William i Kate spędzą w Gdańsku. Wizyta pary książęcej zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencką. Następnie Kate i William udadzą się do Berlina.