Reklama

 • Gołąb-czempion sprzedany za 245 tysięcy euro

  Niedziela, 5 lutego 2012 (12:15)

  Rekordową sumę 245 tysięcy euro zapłacił hodowca z Chin za gołębicę imieniem Dolce Vita. Ptak, który wielokrotnie zwyciężał w międzynarodowych zawodach na najszybszego gołębia pocztowego, ma cztery lata. Podczas konkursów latał z prędkością nawet 120 km/h.

  Zdjęcie

     
  /fot. YouTube, nikolaasgyselbrecht

  To ikona naszego sportu, ale nikt nie spodziewał się tak zawrotnej sumy - stwierdził właściciel gołębiarskiego portalu aukcyjnego PIPA Nicolas Gyselbrecht. Cena za Dolce Vitę jest tym bardziej zaskakująca, że samice są zawsze tańsze od samców-reproduktorów.

  Pieter Veenstra, dotychczasowy właściciel gołębicy-czempionki, postanowił pozbyć się całej hodowli. Za 250 ptaków otrzymał w sumie 800 tysięcy euro. Nabywcą gołębnika okazał się hodowca z Chin. W ostatnim czasie w Państwie Środka nastąpiła eksplozja zainteresowania wyścigami gołębi.

  Sport ten wielkie emocje wzbudza także w naszym kraju. Według szacunków, w Polsce gołębie pocztowe hoduje od 60 do 100 tysięcy osób. Polska należy do ścisłej czołówki w gołębiarskim świecie - uważa jeden z belgijskich ekspertów związanych z branżą. W ostatnim czasie bardzo atrakcyjny stał się także nasz rynek. Świadczy o tym chociażby fakt, że największy gołębiarski portal internetowy PIPA zdecydował się na uruchomienie wersji w języku polskim.

  Zobacz, jak wygląda najdroższy gołąb świata

  Artykuł pochodzi z kategorii: Ciekawostki

Skomentuj artykuł: Gołąb-czempion sprzedany za 245 tysięcy euro

Wasze komentarze: 5,

przeczytane przez: 573 osoby Dodaj komentarz