Leżajsk, Limanowa, Zduńska Wola, Bytów, Świecie, a może Iłża? Jedno z tych miejsc odwiedzimy w najbliższą sobotę w ramach cyklu „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”. Wszystko w Waszych rękach. Do czwartku możecie decydować, gdzie zaparkuje nasz żółto-niebieski radiowy konwój.

Leżajsk, Limanowa, Zduńska Wola, Bytów, Świecie, a może Iłża? Jedno z tych miejsc odwiedzimy w najbliższą sobotę w ramach cyklu „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”. Wszystko w Waszych rękach. Do czwartku możecie decydować, gdzie zaparkuje nasz żółto-niebieski radiowy konwój.
Wóz satelitarny RMF FM we Wschowie (zdj. arch.) /Michał Dukaczewski /RMF FM

W tym tygodniu polecacie między innymi Leżajsk na Podkarpaciu. Miasto urokliwie położone w dolinie Sanu poszczycić się może bogatą historią, o której świadczy wiele cennych zabytków. Jeśli zdecydujecie, że to właśnie tam zawitamy, na pewno zgłębimy tutejsze tradycje produkcji zabawek, wejdziemy na XVII-wieczną wieżę oraz odwiedzimy klasztor Bernardynów z unikatowymi organami.

Małopolskę tym razem reprezentuje Limanowa. To doskonałe miejsce przede wszystkim dla miłośników turystyki górskiej, przebiegają tędy liczne szlaki piesze, jak i rowerowe. Warto spróbować tu także naturalnych regionalnych produktów czy odwiedzić Dworek Marsów, w którym dziś mieści się lokalne muzeum.

Zduńska Wola to już propozycja z województwa Łódzkiego. Jak pisze od nas pan Michał, to "miasto rowerów". Dlaczego? Na pewno sprawdzimy, jeżeli zdecydujecie, że to właśnie tam zawitamy w najbliższą sobotę. W Zduńskiej Woli warto odwiedzić również skansen lokomotyw czy wybrać się na spacer po miejskim parku.

Jest tu piękny krzyżacki zamek. Przed kilkoma laty został zaliczony do "50 cudów Pomorza" - prestiżowej listy największych atrakcji regionu - tak o Bytowie pisze z kolei w zgłoszeniu na RMF24.pl pan Szymon. A może wolicie wizytę w Kujawsko-Pomorskiem? Do Świecia zaprasza nas pan Kacper. Wśród zabytków wymienia między innymi zamek krzyżacki i kościoły. W swoim zgłoszeniu nasz słuchacz podkreśla też, że miasto leży na Kociewiu i pochwalić się może zespołem regionalnym "Świeckie Gzuby, Kociewianki".

Jedną z największych atrakcji Iłży na Mazowszu są natomiast pozostałości Zamku Biskupiego. Warto wstąpić także do Iłżeckiego Muzeum Regionalnego, by zobaczyć wystawę poświęconą lokalnym tradycjom garncarskim.

Czekamy na zgłoszenia!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie