W Olsztynie rozegrano drugą tegoroczną edycję mistrzostw w kolarstwie górskim VacansOleil Grand Prix MTB. Na starcie stanęło prawie 200 kolarzy, podzielonych na 9 kategorii wiekowych.

Najmłodsi kolarze mieli 13 lat. W tej kategorii wśród chłopców triumfował Marceli Bogusławski, wśród dziewczyn - Monika Rapacz. W kategorii junior wygrał Bartłomiej Wawak, a w kategorii juniorka - Monika Żur. W juniorach młodszych triumfowali Paulina Rybińska i Mirosław Płotka.

Wszyscy młodzi zawodnicy twierdzą, że swoją przyszłość chcą związać ze sportem - właśnie z kolarstwem górskim. Ale nawet jeśli zmienią zdanie, organizator zawodów Czesław Lang przekonuje, że MTB to sport, który świetnie przygotowuje do każdego rodzaju kolarstwa.

W kategorii mężczyzn do 23 lat najszybszy był Maciej Dąbrowski, natomiast w najbardziej prestiżowej kategorii - czyli Elita - wśród mężczyzn triumfował Marek Galiński, a wśród kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Anna Szafraniec. Jak mówiła po wyścigu - w czym wtórowało jej też wielu innych zawodników - trasa w Olsztynie jest płaska, a to na pewno nie jest ułatwienie.

Kolejna edycja tegorocznego VacansOleil Grand Prix MTB - w Nałęczowie, 4. lipca. A już w niedzielę w Olsztynie Skandia Maraton - czyli kolarstwo górskie dla amatorów.