Vuelta a Espana zaliczany jest do trzech najważniejszych wyścigów kolarskich świata razem z Giro d’Italia i Tour de France. To trzy najdłuższe a co za tym idzie najbardziej wymagające wyścigi w sezonie. W tym roku kolarze w Hiszpanii będą się ścigać po raz 74. Przy tej okazji proponujemy Wam zabawę, gdzie rozdawać będziemy rowerowe gadżety firmy Specialized. Co zrobić by je zdobyć - sprawdź!

Na liście startowej wyścigu Vuelta a Espana mamy oczywiście Polaków - na czele z Rafałem Majką. W peletonie będzie też jego kolega z grupy Bora Hansgrohe Paweł Poljański, Tomasz Marczyński z Lotto Soudal oraz Szymon Sajnok i Paweł Bernas z grupy CCC.

Vuelta rozpoczął się 24 sierpnia w Salinas de Torrevieja w prowincji Alicante. Zakończenie wyścigu trzy tygodnie później w Madrycie. W tym czasie kolarze pokonają 3272 kilometry.

Na czas tej trzytygodniowej imprezy proponujemy Wam zabawę, w której do zdobycia są rowerowe gadżety firmy Specialized.

Co tydzień podczas trwania Vuelta a Espana rozdamy zestaw: koszulkę z nazwiskiem mistrza świata Petera Sagana, bidon, skarpety oraz czapeczkę. Aby je zdobyć, trzeba odpowiedzieć na pytanie. Co tydzień pojawi się nowe.

Pierwszego zwycięzcę redakcyjne jury wyłoni 2 września spośród autorów wpisów, umieszczonych za pomocą naszej platformy w dniach 24 sierpnia - 1 września. Kolejnego szczęśliwca poznamy 9 września (pod uwagę weźmiemy wpisy między 2- 8 września). Ostatni tydzień zabawy przypada na czas od 9 do 15 września. Autora najciekawszego zdaniem jury wpisu poznamy dzień później - po zakończeniu Vuelta a Espana - w poniedziałek 16 sierpnia.

W pierwszym tygodniu naszej zabawy wyróżniliśmy następujący wpis:

Cytat

Rafał startem w tdP, pokazał że jest mocny i na wznoszącej formy. Może to świadczyć o tym, że będziemy mieli się czym przejmować podczas Vuelty. Na pewno będzie się liczył w generalce. Tzn. że pędzie pilnowany i trudno będzie wygrać etap. Ale kto wie

Poniższy wpis postanowiliśmy wyróżnić w drugim tygodniu zabawy:

Cytat

Majka, Majka i jeszcze raz... góry! Góry są nieprzewidywalnie ciężkim wyzwaniem, dlatego szacunek dla każdego, kto wsiada na dwa kółka i wspina się chociażby na Los Machucos! Serce chce Majkę, a góry i tak pokażą swoje...

Poniższe wpisy postanowiliśmy wyróżnić w trzecim tygodniu zabawy:

Cytat

Bardzo dobre przygotowanie i całkiem niezła drużyna - myślę, że powinien zdobyć zwyciestwo etapowe oraz podium generalki. Stać Go nawet na czerwoną koszulkę w Madrycie, ale do tego trzeba dużo szczęścia, za co trzymam kciuki. Vamos !

Cytat

Stać go na to aby cała POLSKA była dumna z jego ducha walki oraz z jego dążenia do celu ,który zawsze stawia na najwyższym poziomie.On zawsze daję nam radość z oglądania go na mecie
Opracowanie: