Justyna Kowalczyk zajęła ósme miejsce w eliminacjach sprintu techniką klasyczną w fińskim Kuusamo, który inauguruje zawody narciarskiego Pucharu Świata 2013/14. Polka straciła do najlepszej w tej fazie rywalizacji Norweżki Marit Bjoergen 2,30 s.

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego, która walczy o piątą Kryształową Kulę, osiągnęła czas 3.10.30. Pozostałe reprezentantki Polski nie awansowały do ćwierćfinału.

Najlepsza z nich, Agnieszka Szymańczak, zajęła 44. miejsce (strata do Bjoergen 10,61). Kornelia Kubińska była 51. (strata 12,22), Paulina Maciuszek 63. (15,34), natomiast Sylwia Jaśkowiec - 81. (19,65).

Tuż za Bjoergen uplasowały się Niemka Denise Herrmann (0,12 straty) i Amerykanka Sadie Bjornsen (0,33).

W Finlandii zaplanowano łącznie trzy starty, które składają się na minicykl Ruka Triple. Będzie można się "wzbogacić" łącznie aż o 350 punktów do klasyfikacji generalnej PŚ; po 50 za zwycięstwo w każdej z konkurencji i 200 za triumf w całej imprezie.