Polscy piłkarze przegrali z Niemcami 0:1 (0:1) w półfinale mistrzostw Europy do lat 17 w Lublanie. Jedynego gola zdobył w 34. minucie strzałem głową Leon Goretzka z VfL Bochum. Biało-czerwoni zajęli w turnieju trzecie miejsce.

Jedyna bramka padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i efektownym strzale głową kapitana niemieckiej drużyny - Leona Goretzki. Do przerwy Niemcy mieli przewagę, ale Polacy nie dali się zepchnąć do desperackiej defensywy.

W 70. minucie podopieczni Marcina Dorny stanęli przed szansą na wyrównanie. Pomocnik Karol Linetty trafił po strzale z rzutu wolnego w poprzeczkę. W całym meczu biało-czerwoni sześciokrotnie uderzali na bramkę rywali, ale ani razu celnie.

W końcówce spotkania grający z kontry Niemcy stworzyli jeszcze trzy groźne okazje, jednak bardzo dobrze spisywał się polski bramkarz Oskar Pogorzelec. Od 79. minuty biało-czerwoni mieli dodatkowo utrudnione zadanie, musieli bowiem grać w dziesiątkę, po czerwonej kartce (druga żółta) dla Igora Łasickiego.

Był to pierwszy występ od dziesięciu lat reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej. Mecze w rywalizacji U-17 trwają dwa razy po 40 minut. W drugim półfinale obrońca tytułu Holandia zagra w niedzielę wieczorem z Gruzją. Finał w Lublanie zaplanowano na 16 maja.

Składy:

Niemcy: Oliver Schnitzler - Pascal Itter, Jeremy Dudziak, Niklas Suele, Marian Sarr - Leon Goretzka, Nico Brandenburger, Marc Stendera (67-Max Dittgen), Max Meyer (78-Marc Oliver Kempf) - Said Benkarit (50-Timo Werner), Julian Brandt.

Polska: Oskar Pogorzelec - Patryk Stępiński, Igor Łasicki, Gracjan Horoszkiewicz, Rafał Włodarczyk - Konrad Budek (68-Sebastian Zieleniecki), Sebastian Rudol (39-Karol Żwir), Adrian Cierpka (75-Łukasz Żegleń), Karol Linetty, Vincent Rabiega - Mariusz Stępiński.