Biała Gwiazda pokonała Pasy w derbach Krakowa 2:1. Po pierwszej połowie Wisła Kraków prowadziła z Cracovią 1:0.

Piłkarskie derby Krakowa zakończyły się zwycięstwem Wisły. Cracovia, która kończyła mecz w dziesiątkę, zaczęła śmiało atakować dopiero gdy przegrywała 0:2.

Zgodnie z zapowiedzią trenera wiślaków Kazimierza Moskala jego podopieczni od pierwszej minuty prowadzili otwartą grę, atakowali. W 16. min. przeprowadzili koronkową akcję, którą wykończył Semir Stilic. Wykorzystał on wspaniałe podanie Łukasza Garguły.

Cracovia najlepszą okazję do wyrównania w pierwszej połowie miała w 28. min. Po rzucie rożnym piłkę wybijał Dariusz Dudka. Ta trafiła pod nogi Bartosza Kapustki. Zdecydował się on na strzał - ładny, ale niecelny.

Po przerwie wiślacy nie dali rozwinąć skrzydeł rywalom. Gra, aż do zdobycia przez nich drugiej bramki, toczyła się niemal wyłącznie na połowie Cracovii. W 53. min. Paweł Brożek pokonał Krzysztofa Pilarza. Znowu w jednej z głównych ról wystąpił Stilic, gdyż to on zagrywał do zdobywcy gola.

Jednak "Pasy" podjęły rękawicę i bardzo szybko zdobyły kontaktową bramkę. Po gwizdku sędziego Cracovia ruszyła do ataku ze środka. W polu karnym Wisły powstało zamieszanie, w którym najwięcej zimnej krwi wykazał Marcin Budziński, kierując piłkę do siatki.

Podopiecznych Roberta Podolińskiego bramka ta pobudziła do śmielszych ataków. Z kolei Wisła zaczęła wyprowadzać groźne kontrataki. Po jednym z nich - w 77. min. - Bartosz Kapustka ratował sytuację faulem taktycznym (upadł Paweł Brożek), za co ujrzał czerwona kartkę.

Grając w dziesięciu Cracovia nie zmieniła taktyki. W 83. min. rezerwowy Jean Barientos mógł ją skarcić za prowadzenie w tej sytuacji otwartej gry, ale mając przed sobą Pilarza nie potrafił strzelić do bramki.

Pod koniec pierwszej połowy na murawę wybiegł ... lis. Mecz nie został jednak przerwany ponieważ akurat trwała przerwa w grze po faulu, przedłużona wymianą "uprzejmości" między Wilde-Donaldem Guerrierem a Krzysztofem Nykielem.

Bramki: 1:0 Semir Stilic (16), 2:0 Paweł Brożek (53), 2:1 Marcin Budziński (54).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Wilde-Donald Guerrier, Alan Uryga, Boban Jovic, Łukasz Garguła, Dariusz Dudka, Łukasz Burliga. Cracovia Kraków: Krzysztof Nykiel, Piotr Polczak. Czerwona kartka - Cracovia Kraków: Bartosz Kapustka (77-faul).

Wisła Kraków: Michał Buchalik - Boban Jovic, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Łukasz Burliga - Łukasz Garguła (73. Jean Barrientos), Dariusz Dudka, Semir Stilic, Alan Uryga, Wilde-Donald Guerrier (57. Rafał Boguski) - Paweł Brożek (90. Mariusz Stępiński).

Cracovia Kraków: Krzysztof Pilarz - Bartosz Rymaniak, Sreten Sretenovic, Piotr Polczak - Krzysztof Nykiel, Miroslav Covilo, Damian Dąbrowski (65. Armiche Ortega), Boubacar Dialiba (55. Mateusz Wdowiak) - Marcin Budziński, Deniss Rakels (76. Erik Jendrisek), Bartosz Kapustka.