Borussia Dortmund wygrała z FC Koeln 2:1 w meczu Bundesligi i wyszła na prowadzenie w tabeli. Jedną z bramek dla Borussii zdobył Jakub Błaszczykowski.

Polski pomocnik wpisał się na listę strzelców już w dwudziestej minucie meczu. Zdobył bramkę po akcji Kagawy i Barriosa. To pierwszy gol Polaka w tym sezonie. Błaszczykowski zaliczył bardzo dobry występ - był aktywny nie tylko w ataku, ale też w obronie. Na pochwały zasłużył również Łukasz Piszczek, który rozegrał całe spotkanie.

Gospodarze wyrównali w 82. minucie, a bramkę zdobył urodzony w Polsce Lukas Podolski. Borussia zapewniła sobie zwycięstwo w ostatniej minucie, a zasługę w tym miał Robert Lewandowski. Polski napastnik wszedł na boisko w ostatnim kwadransie i zaliczył asystę. Po jego podaniu bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Nuri Sahin.

Borussia awansowała na pozycję lidera Bundesligi, ale dziś może ją stracić. Rewelacyjnie spisująca się drużyna Mainz zagra bowiem z HSV Hamburg i jeśli wygra wróci na pierwsze miejsce. Do tej pory Mainz wygrało siedem kolejnych spotkań.