Lider klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy Włoch Luca Rossetti wygrał w Mikołajkach drugi odcinek specjalny 67. Rajdu Polski. Objął w ten sposób prowadzenie po pierwszym dniu. Drugi jest Maciej Oleksowicz.

Rossetti 2,5 km trasę w drugim przejeździe pokonał w czasie 1.48,8. Jadący z nim w parze Krzysztof Hołowczyc miał piąty czas - 1.50,3.

Drugi wynik zanotował Oleksowicz - 1.49,2, a trzeci Leszek Kuzaj - 1.49,8.

To na razie początek, ale cieszę się z prowadzenia. Jutro pojadę na sto procent, mam nadzieję, że nie będę miał żadnych "przygód" i wypracuję taką przewagę, która pozwoli mi dojechać w niedzielę do mety na pierwszym miejscu - powiedział na mecie OS-2 Rossetti.

Trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier i lider klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski po dwóch eliminacjach Tomasz Kuchar pojechali tak samo jak Hołowczyc - 1.50,3 i zajęli na drugim OS-ie ex-aequo piąte miejsce.

Tor w Mikołajkach nie odpowiadał wiceliderowi mistrzostw Europy. Włoch Luca Betti w pierwszym przejeździe miał 13. czas, w drugim 11. i w klasyfikacji generalnej rajdu po dwóch OS-ach jest na 13. pozycji, tracąc do lidera 5,7 s.

W sobotę, drugiego dnia rajdu, zaplanowanych jest siedem odcinków specjalnych. Pierwszy - Jagodne 1 o długości prawie 12 km, rozpocznie się o godzinie 7.51.