Yared Shegumo, urodzony w Etiopii zawodnik AZS AWF Warszawa, zwyciężył w 35. PZU Maratonie Warszawskim z metą na płycie Stadionu Narodowego. Trasę długości 42 km 195 m pokonał w czasie 2:10.34.

Drugie miejsce zajął pochodzący z Erytrei reprezentant Norwegii Weldu Gebretsadik Negash (2:10.37), a trzecie Etiopczyk Solomon Tiumauy Molla (2:10.39).

Na starcie maratonu pojawiło się rano 8 673 uczestników z 60 krajów.

W Berlinie padł rekord świata!

Nie tylko Warszawę opanowali dzisiaj biegacze - maraton zorganizowano również w Berlinie. Co więcej, padł tam rekord świata! Jego autorem jest Kenijczyk Wilson Kipsang, który pokonał dystans 42,195 km w czasie 2:03.23. Poprzedni najlepszy rezultat na świecie należał do jego rodaka Patricka Makau, który biegnąc również w Maratonie Berlińskim uzyskał przed dwoma laty wynik 2:03.38.

Dzisiaj, podczas 40. edycji imprezy, aż pięć pierwszych miejsc wśród mężczyzn zajęli Kenijczycy. Drugi na mecie Eliud Kipchoge był od ponad 40 sekund wolniejszy od zwycięzcy.

W berlińskiej imprezie wystartowało ponad 40 tysięcy uczestników.