Wielkopolska policja informuje o przełomie ws. zabójstwa 17-letniego Fabiana Zydora. Młody mężczyzna zginął w 2016 r. Teraz zatrzymano 3 osoby, które usłyszały zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

17-letni Fabian Zydor został zabity w październiku 2016 r. w miejscowości Tarnowa koło Wrześni. Później jego ciało zostało ukryte.

Policja podkreśla, że poszukiwania ciała 17-latka były prowadzone na bezprecedensową skalę. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył także nagrodę pieniężną za pomoc w ustaleniu okoliczności zaginięcia Fabiana Zydora.

Zebrane materiały dowodowe pozwoliły wytypować podejrzanych. Okazało się, że to mieszkańcy miejscowości Pyzdry niedaleko Tarnowej. Jak ustalono, mężczyźni 30 października 2016 r. przyjechali do Tarnowej i szukali Fabiana Zydora. To oni późnym wieczorem dobijali się do bramy posesji, gdzie mieszkał 17-latek. Poszli potem do centrum wsi, gdzie natknęli się na Fabiana wracającego do domu z imprezy.

17-latek został napadnięty i zamordowany. Sprawcy wywieźli go z Tarnowej samochodem. Ukryli ciało, by zatrzeć ślady zbrodni. 

Zatrzymani mężczyźni to notowani już przestępcy. W przeszłości byli zatrzymywani m.in. za uprowadzenie i uwięzienie człowieka. Zostali skazani na karę więzienia i odbywają wieloletnie wyroki. Z tego powodu zatrzymania w sprawie Fabiana Zydora odbywały się w zakładach karnych.  

Zatrzymani odpowiedzą za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im kara nawet dożywotniego więzienia. Jak informuje prokuratura, nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

Zobacz również: