Problemy finansowe mogą przydarzyć się każdemu z nas. Utrata pracy, kwestie zdrowotne czy nieprzewidziane wydatki – to tylko kilka czynników, które bardzo często prowadzą do zadłużenia. W przypadku osób z negatywnymi wpisami w historii kredytowej zdobycie dodatkowych środków pieniężnych nie jest jednak łatwym zadaniem. Ratunkiem w takich sytuacjach może się okazać tzw. pożyczka z wpisami w bazach. Podpowiadamy, co warto wiedzieć na temat tej formy finansowania.

Wpisy w bazach dłużników - co warto wiedzieć?

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na zdolność do otrzymania pożyczki są wpisy w rejestrach dłużników, które gromadzą dane o naszej historii kredytowej. Zaliczamy do nich:

  • KRD (Krajowy Rejestr Długów),
  • ERIF (Europejski Rejestr Informacji Finansowej),
  • BIK (Biuro Informacji Kredytowej),
  • BIG (Biuro Informacji Gospodarczej).

Wpis w jednej z tych baz danych świadczy o tym, że dana osoba miała w przeszłości trudności ze spłatą swoich zobowiązań. Dla banków i innych instytucji finansowych jest to równoznaczne z podwyższonym ryzykiem niespłacania długów przez taką osobę w przyszłości.

Pożyczka z wpisami w bazach - czy to możliwe?

Osoby z negatywnymi wpisami w wymienionych wyżej rejestrach mogą mieć problem z uzyskaniem kredytu w banku. Firmy udzielające pożyczek pozabankowych zwykle są jednak bardziej elastyczne w tej kwestii. Niektóre z nich umożliwiają zaciągnięcie zobowiązana pomimo figurowania w bazach dłużników. Takie pożyczki zwykle możemy znaleźć pod nazwą "pożyczki dla zadłużonych" i zwykle charakteryzują się one wyższym oprocentowaniem niż zwykłe pożyczki. Pożyczki z wpisami w KRD, ERIF, BiK BIG mogą mieć także krótszy okres spłaty lub wymagać dodatkowego zabezpieczenia (np. poręczenia czy zastawu). Wynika to z faktu, że pożyczkodawca ponosi większe ryzyko niespłacania długu przez pożyczkobiorcę.

Na co zwrócić uwagę przed zaciągnięciem pożyczki?

Przed zaciągnięciem zobowiązania w firmie udzielającej pożyczek dla zadłużonych należy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy pożyczkowej. Warto zwrócić uwagę w szczególności na następujące kwestie:

  • Oprocentowanie - należy sprawdzić, ile wynosi rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO);
  • Opłaty i prowizje - trzeba również dowiedzieć się, jakie są koszty pożyczki. Pamiętajmy o tym, aby dokładnie przeczytać umowę - pomoże nam to uniknąć ukrytych opłat.
  • Wiarygodność pożyczkodawcy - ważne jest, aby sprawdzić, czy wybrana firma pożyczkowa jest zarejestrowana i działa zgodnie z prawem. Warto również zapoznać się z opiniami klientów, którzy skorzystali już z jej usług.

Dampozyczke.pl - pożyczki z wpisami w bazach

W przypadku osób zadłużonych ciekawą alternatywą dla pożyczek pozabankowych mogą być pożyczki prywatne. Jest to forma zobowiązania finansowego, gdzie pożyczkodawcami są prywatni inwestorzy, którzy dysponują środkami pieniężnymi w określonej wysokości. Tego typu pożyczki zwykle udzielane są pod weksel lub zastaw. Dodatkowo zawierana jest również umowa pisemna mająca na celu zabezpieczenie interesów obu stron. Dzięki pożyczkom prywatnym osoby zadłużone mogą szybko uzyskać potrzebny zastrzyk gotówki, a inwestorzy - w prosty sposób zarabiać na swoich oszczędnościach. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego typu pożyczek, warto zajrzeć na stronę firmy dampozyczke.pl, udzielającej pożyczek z wpisami w bazach dłużników.

Dla kogo pożyczki prywatne?

Pożyczki prywatne mogą być atrakcyjną opcją dla osób, które mają trudności z uzyskaniem tradycyjnej pożyczki ze względu na figurowanie w bazach dłużników. Zaciągnięcie zobowiązania u prywatnego pożyczkodawcy to dobre rozwiązanie w przypadku uzyskania odmowy przyznania finansowania od banku lub firmy pożyczkowej. Dużym plusem prywatnych pożyczek jest to, że mogą z nich korzystać nawet osoby nieposiadające stałego źródła dochodu i mające kłopoty ze spłacaniem innych zobowiązań finansowych. W procesie poszukiwania prywatnej pożyczki warto zapoznać się z ofertą firmy Szymański & Krajewski pożyczki prywatne bez bik, krd, erif, dla zadłużonych.

Zalety pożyczek prywatnych

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki od prywatnego inwestora warto zapoznać się z wadami i zaletami takiego rozwiązania. Jeśli chodzi o plusy pożyczek prywatnych, możemy do nich zaliczyć przede wszystkim:

  • Minimum formalności - pożyczki prywatne nie wymagają zdolności kredytowej ani skomplikowanych procedur bankowych.
  • Elastyczność - umowa pożyczki prywatnej może być dostosowana do indywidualnych możliwości i potrzeb obu stron. Możemy na przykład skorzystać z wygodnego, a zarazem bezpiecznego rozwiązania, jakim są pożyczki prywatne z podpisaniem umowy w domu.
  • Szybkość procedury - transakcja pożyczki prywatnej nie wymaga skomplikowanych procedur, dzięki czemu może zostać zrealizowana w krótkim czasie.
  • Dostępność dla każdego - z pożyczek prywatnych mogą korzystać nawet osoby zadłużone i nieposiadające zdolności kredytowej.

Wady pożyczek prywatnych

Pomimo niezaprzeczalnych zalet pożyczek prywatnych, takie rozwiązanie ma również swoje wady. Należą do nich w szczególności:

  • Wyższe koszty - pożyczki prywatne zwykle charakteryzują się większym oprocentowaniem i krótszym terminem spłaty niż inne formy finansowania.
  • Większe ryzyko - brak regulacji prawnych dotyczących pożyczek prywatnych może prowadzić do nieporozumień pomiędzy stronami pożyczki.
  • Brak ochrony - w przypadku pożyczek prywatnych pożyczkobiorca nie korzysta z ochrony oferowanej przez instytucje finansowe.

Podsumowując, uzyskanie pożyczki w przypadku figurowania w rejestrach dłużników może być wyzwaniem, jednak nie jest to niemożliwe. Osoby z negatywnymi wpisami w bazach mogą zainteresować się pożyczkami dla zadłużonych oraz pożyczkami prywatnymi, które pozwalają na otrzymanie wsparcia finansowego pomimo obciążonej historii kredytowej.