Nadchodzące godziny przyniosą intensywne opady śniegu i silne mrozy. W wielu miejscach sytuacja na drogach jest bardzo trudna, a zapowiadane marznące opady nie ułatwią drogowcom pracy, a kierowcom podróży. W niektórych regionach kraju może spaść nawet 10 cm śniegu!

W piątek na południu i wschodzie kraju wystąpi całkowite zachmurzenie i duże opady śniegu. W pasie od Opola po Lubelszczyznę i Podlasie największe opady śniegu, którego tam spadnie do 10 cm. Na południowym wschodzie wystąpią opady marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Temperatura wyniesie od -7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, ok. -3 stopni na przeważającym obszarze kraju, do 3 stopni na Ziemi Przemyskiej.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W Tatrach porywy wiatru wyniosą do 75 km/h, które będą powodowały zawieje i zamiecie śnieżne.

IMGW wydał ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu i silnym mrozem oraz ostrzeżenia drugiego stopnia przed marznącymi opadami.

Ostrzeżenia przed silnym mrozem obowiązują w części województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu wydano dla południowej i wschodniej Polski.

Drugi stopień zagrożenia marznącymi opadami dotyczy województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

W nocy nawet - 19 stopni!

W nocy na południu, wschodzie i Wybrzeżu wystąpią opady śniegu. Na południowym wschodzie będzie padał deszcz i deszcz ze śniegiem powodujący gołoledź. Na Pomorzu przejaśnienia i rozpogodzenia.

Temperatura minimalna od -15 stopni do -19 na Pomorzu i Mazurach, ok. -8 stopni w centrum kraju, do -3 na południowym wschodzie.


Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnego i północno-zachodniego. Na krańcach południowo-wschodnich porywisty.

Mroźna sobota, śnieg spadnie na południu

W sobotę na południu i wschodzie zachmurzenie duże, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, z możliwością rozpogodzeń na północnym zachodzie. Miejscami, głównie na południu, opady śniegu. W Bieszczadach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm.

Rano na zachodzie lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od -8 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około -5 stopni w centrum, do 1 stopnia na wybrzeżu. Wiatr na północnym zachodzie słaby, zmienny z przewagą południowo-zachodniego, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.