Sąd Rejonowy w Zambrowie (Podlaskie) uniewinnił - oskarżonego o zniesławienie i znieważenie przez internet sędzi z Białegostoku - 34-letniego syna znanego muzyka disco. Sąd uznał, że nie ma jednoznacznych dowodów, iż konto należało do oskarżonego i to on był autorem wpisów.

Prokuratura chciała w tej sprawie kary grzywny, obrona uniewinnienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Sprawa dotyczyła wpisów w mediach społecznościowych, które pojawiły się tam w grudniu 2021 roku zaraz po tym, jak przed Sądem Okręgowym w Białymstoku zapadł prawomocny wyrok skazujący wobec 34-letniego mężczyzny za naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami. Była to kara 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu, 10 tys. zł grzywny oraz 6-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Tuż po tym wyroku, w mediach społecznościowych (chodziło o Instagram) ukazały się wpisy, w których znalazły się m.in. wulgarne treści pod adresem sędzi białostockiego sądu okręgowego, która skazała tego mężczyznę. Prokuratura oskarżyła 34-latka o to, że na swoim instagramowym profilu zamieścił treści znieważające i zniesławiające sędzię.