Wojska rosyjskie podczas odwrotu z prawego (zachodniego) brzegu Dniepru zniszczyły Most Antonowski na Dnieprze. Informują o tym ukraińskie media, powołując się mieszkańców, a także na rosyjskie doniesienia i nagrania.

O zniszczeniu mostu informuje m.in. Ukraińska Prawda, powołując się na nagrania rosyjskich korespondentów. Widać na nich, że część mostu zapadła się i jest on zniszczony. Most mieli wysadzić rosyjscy żołnierze podczas wycofywania się na lewy brzeg Dniepru.

Kanał Suspilne Cherson w Telegramie publikuje zdjęcia zniszczonej konstrukcji, przekazane przez mieszkańców.

Most Antonowski to przeprawa przez rzekę Dniepr i ważny z punktu widzenia logistyki wojennej obiekt. Jest położony na wschód od Chersonia.

Bitwa o Chersoń

Działania zbrojne wokół Chersonia trwają. Sztab generalny ukraińskiej armii potwierdził wyzwolenie 12 miejscowości (Dudczany, Piatichatki, Borozenske, Sadok, Bezwodne, Iszczenka, Kostromka, Krasnolubeck, Kałyniwske, Bobrowyj Kut, Bezimenne, Błagodatne) na kierunku chersońskim. Według niepotwierdzonych informacji tych miejscowości jest znacznie więcej.

Sztab generalny zaznacza przy tym, że informacje o wyzwolonych miejscowościach są celowo potwierdzane z opóźnieniem, ze względu na "bezpieczeństwo operacji".