3 miliony dolarów przeznaczyli na pomoc humanitarną na Ukrainie amerykańscy aktorzy Mila Kunis i Ashton Kutcher, prywatnie małżeństwo z dwójką dzieci. Kunis, która urodziła się na Ukrainie, powiedziała: "Dziś bardziej niż kiedykolwiek jestem dumna, że jestem Ukrainką".

Mila Kunis i Ashton Kutcher mobilizują Amerykanów do pomocy Ukrainie. Aktorzy z Hollywood ogłosili, że rozpoczęli zbiórkę pieniędzy, której celem jest pomoc humanitarna. Sami wpłacili na nią 3 miliony dolarów. Mają nadzieję, że przy wsparciu innych zdołają zebrać 30 milionów.

"Jesteśmy świadkami odwagi Ukraińców" - mówi 44-letni gwiazdor na nagraniu opublikowanym na Instagramie i Youtube. Informuje także, że rozpoczął zbiórkę pieniędzy na pomoc humanitarną, przypominając, że jego 38-letnia żona Mila Kunis ma ukraińskie korzenie.

"Urodziłam się w Czerniowcach na Ukrainie w 1983 roku. Do Ameryki przybyłam w 1991 i zawsze postrzegałam siebie za Amerykankę. Dumną Amerykankę. Ale dziś, bardziej niż kiedykolwiek jestem dumna, że jestem Ukrainką" - mówi aktorka.

Kutcher dodaje: "A ja nigdy nie byłem bardziej dumny, że ożeniłem się z Ukrainką".

Ashton Kutcher i Mila Kunis pobrali się w 2015 roku. Mają dwóch synów: 7-letniego Wyatta i 5-letniego Dimitrija.

Swoje wsparcie dla Ukrainy deklarują także: Oprah Winfrey, Elton John, Blake Lively i jej mąż Ryan Reynolds, Angelina Jolie, a także książę William i księżna Kate, książę Harry i Meghan Markle, Miley Cyrus, Mark Ruffalo oraz Sean Penn. 

Amerykański aktor i reżyser Sean Penn z bliska przygląda się dramatycznej sytuacji na Ukrainie. Artysta w ostatnich dniach przebywał tam w związku z pracami nad filmem dokumentalnym o rosyjskiej inwazji. W poniedziałkowy wieczór Penn poinformował, że pieszo zmierza w stronę polskiej granicy. Organizacja charytatywna założona przez aktora podała, że pomaga uchodźcom z Ukrainy, którzy przybywają do Polski.