Dziś na Stadionie Olimpijskim zagości królowa sportu. Do rywalizacji w igrzyskach przystąpią lekkoatleci. Już pierwszego dnia polskich kibiców czeka interesujący finał - pchnięcie kulą mężczyzn. W tej dyscyplinie startuje złoty medalista z Pekinu Tomasz Majewski.

Oprócz Tomasza Majewskiego na Stadionie Olimpijskim wystąpią w eliminacjach: Szymon Ziółkowski i Paweł Fajdek w rzucie młotem, Łukasz Parszczyński w biegu na 3000 m z przeszkodami, Marta Jeschke na 100 m oraz dyskobolka Żaneta Glanc. Karolina Tymińska pokaże się w pierwszych konkurencjach siedmioboju.

Finał pchnięcia kulą, z bardzo prawdopodobnym udziałem Majewskiego (awansuje najlepszych 12 zawodników z eliminacji), rozpocznie się o godz. 21.30.

W dwóch finałach A popłyną polscy wioślarze. O godz. 12.30 zobaczymy na starcie mistrzów olimpijskich z Pekinu w czwórce podwójnej: Michała Jelińskiego, Marka Kolbowicza, Adama Korola i Konrada Wasielewskiego. Nie są już takimi "Dominatorami" jak cztery lata temu, więc o medal nie będzie łatwo. W półfinale zajęli trzecie miejsce za Niemcami i Estończykami.

Czterdzieści minut później wystąpią solidnie prezentujące się na torze w Eton Magdalena Fularczyk i Julia Michalska w dwójce podwójnej. Bez większych problemów zakwalifikowały się bezpośrednio do finału, zajmując w jedynym starcie drugą pozycję tuż za Australijkami.

W podnoszeniu ciężarów wystąpią Ewa Mizdal (kat 75 kg) oraz mistrz świata z 2010 roku i brązowy medalista sprzed roku Adrian Zieliński (85 kg).

Turniej judo dobiega końca. W ostatnich najcięższych kategoriach będą walczyć Urszula Sadkowska i Janusz Wojnarowicz. Oboje nie mieli szczęścia w losowaniu. Sadkowka w pierwszej rundzie ma wolny los, a w drugiej spotka się prawdopodobnie z mistrzynią świata Chinką Tong Wen, która wcześniej zmierzy się z Meksykanką Vanessą Zambotti. Wojnarowicz trafił na bodaj największą obecnie gwiazdę tej dyscypliny sportu, pięciokrotnego mistrza świata Francuza Teddy'ego Rinera.

Co pokażą siatkarze plażowi?

Siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zagrają w piątek o godz. 11 w 1/8 finału ze szwajcarską parą Seba Chevallier - Sascha Heyer, która w połowie czerwca zajęła trzecie miejsce w turnieju World Tour w Rzymie. Wtedy Polacy zakończyli występ w pierwszej rundzie.

W Weymouth kolejne wyścigi żeglarskie. Popłyną: Piotr Kula (klasa Finn), Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki (Star), Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek (49er), Kacper Ziemiński (Laser), Anna Weinzieher (Laser Radial) oraz Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (470).

W przedostatnim dniu zawodów pływackich wystąpią w eliminacjach: Anna Dowgiert na 50 m st. dowolnym, Mateusz Sawrymowicz na 1500 metrów dowolnym oraz sztafeta 4x100 m zmiennym mężczyzn w składzie: Kacper Majchrzak, Sławomir Kuczko, Marcin Tarczyński i Dawid Szulich. Wieczorem na zakończenie startów Polaków w finale 100 m motylkowym popłynie Konrad Czerniak.