Nie mam pretensji do działań polskiej prokuratury, a do rządu - powiedziała Małgorzata Wassermann przed wejściem na spotkanie z prokuraturą wojskową. W Warszawie od godziny 12 trwa spotkanie przedstawicieli rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej i ich pełnomocników z prokuratorami prowadzącymi śledztwo w sprawie tragedii.

Polska prokuratura pracuje na materiale, który dostanie, jest pytanie, kto powinien polskiej prokuraturze pomóc i to od samego początku dostać się do tego materiału. Przypominam, że nie rozmawiamy p zdarzeniu, które miało miejsce na terytorium państwa polskiego, tylko obcego> i do tego chyba powołany jest rząd i podlegli panu premierowi ministrowie - mówiła Wassermann.

Jak informowała na początku listopada NPW spotkanie ma być poświęcone uwarunkowaniom prawnym dotyczącym śledztwa w sprawie katastrofy i współpracy z Federacją Rosyjską oraz bieżącej informacji o obecnym stanie polskiego postępowania. Po zamkniętym dla mediów spotkaniu odbędzie się konferencja prasowa.

Miedwiediew nie przekaże dodatkowych dokumentów 6 grudnia

W tym czasie dziennikarz RMF FM usłyszał od rosyjskiego ambasadora, że prezydent Miedwiediew nie przekaże żadnych dodatkowych dokumentów smoleńskiego śledztwa podczas wizyty w Warszawie 6 grudnia. Jeśli chodzi o dokumenty smoleńskie, dodatkowego przekazania nie będzie. Obowiązują procedury, których przestrzegamy - powiedział Aleksander Aleksiejew. Ambasador dodaje , że z Miedwiediewem do Polski przylecą rosyjscy śledczy. Prokurator generalny Federacji Rosyjskiej będzie w składzie prezydenckiej delegacji i nie wykluczam, że będą oddzielne spotkania - zaznaczył ambasador.