Rząd chce wprowadzić dodatkowe ograniczenia na weselach: mają być bardziej surowe, niż wcześniej planowano - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM.

Przypomnijmy, do najbliższego piątku, 16 października, w strefie czerwonej w weselach może uczestniczyć do 50 osób, w pozostałej części kraju - do 100 osób.

Natomiast od soboty 17 października limit dla strefy czerwonej pozostanie niezmieniony: 50 osób, natomiast w pozostałych rejonach kraju w weselach uczestniczyć będzie mogło do 75 osób.

Wszystkie te limity mają jednak zostać obniżone.

Według ustaleń dziennikarzy RMF FM, rozważane jest obniżenie dopuszczalnej liczby gości wesel - niezależnie od strefy - do 20 lub 30 osób.

Pojawił się nawet pomysł zejścia do zera - czyli de facto zakazania wesel.

Decyzje zależeć będą od rozwoju epidemii koronawirusa - a spodziewać się ich możemy do końca tygodnia.

Jak ustalili ponadto reporterzy RMF FM, nowe ograniczenia najprawdopodobniej nie zostaną wprowadzone od razu: zapewne dopiero pod koniec miesiąca.

Tak, by wesela zaplanowane na najbliższy tydzień czy najbliższe dwa tygodnie mogły się odbyć.

Późniejsze stają pod ogromnym znakiem zapytania.

Padają kolejne rekordy zakażeń

Ministerstwo Zdrowia podało zatrważające dane dotyczące ostatniej doby - mamy 6526 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Z powodu Covid-19 zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami zmarło 105 osób. W sumie to aż 116 ofiar. 

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 141 804 osób. Zmarło 3217 chorych. Wyzdrowiało 83 847 osób.