Jeszcze co najmniej sześć spotkań - trzy w eliminacjach mistrzostw świata i trzy towarzyskie - rozegra w tym roku piłkarska reprezentacja Polski. Taką informację przekazał PZPN. Pierwszym sprawdzianem zespołu pod wodzą nowego selekcjonera będzie towarzyskie spotkanie z Estonią w Tallinie 15 sierpnia.

Później biało-czerwonych czekają dwa mecze w eliminacjach mistrzostw świata - 7 września w Podgoricy z Czarnogórą i cztery dni później we Wrocławiu z Mołdawią.

12 października zespół zagra z kolei towarzysko z RPA w Bydgoszczy. Będzie to ostatni sprawdzian polskiej ekipy przed najtrudniejszym zadaniem tej jesieni - pojedynkiem z Anglią w eliminacjach MŚ. To spotkanie zostanie rozegrane 16 października na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Niespełna miesiąc później, 14 listopada, biało-czerwoni mają rozegrać jeszcze mecz towarzyski, ale nie wiadomo na razie z kim.

PZPN chce także, by reprezentanci rozegrali jeszcze jakieś spotkanie w grudniu, ale w tym przypadku nie jest znana nawet data.

Poprawią kibicom nastroje po Euro?

Eliminacje do mistrzostw świata będą dla polskiej reprezentacji szansą na rehabilitację po nieudanym występie na Euro 2012. Podopieczni Franciszka Smudy zakończyli swój udział w imprezie na fazie grupowej. W meczu otwarcia mistrzostw zremisowali 1:1 z Grecją, identyczny wynik zanotowali w spotkaniu z Rosją, a w ostatnim meczu grupy A przegrali z Czechami 0:1.