"To odpowiedni moment, aby brać pod uwagę Waldemara Fornalika przy obsadzie funkcji selekcjonera reprezentacji. On jest świetnym psychologiem. Potrafi szybko wyciągać zawodników z dołka" - stwierdził były piłkarz reprezentacji Polski Radosław Gilewicz. "Mamy młody, perspektywiczny zespół. Dlaczego więc do tej młodej ekipy, przy całym szacunku dla starszych trenerów, nie miałby zostać wprowadzony młody szkoleniowiec?" - dodał.

Gilewicz powiedział, że z wielu powodów Fornalik nadaje się na selekcjonera biało-czerwonych. Wg niego, jednym z argumentów przemawiających za 49-letnim szkoleniowcem może być jego wiek. Mamy młody, perspektywiczny zespół. Wprawdzie na Euro drużyna nie spełniła oczekiwań, ale uważam, że potrzeba jedynie kilku korekt. Dlaczego więc do tej młodej ekipy, przy całym szacunku dla starszych trenerów, nie miałby zostać wprowadzony młody szkoleniowiec? - powiedział Radosław Gilewicz. Dodał, że trener Ruchu Chorzów jest bardzo dobrym wsparciem psychologicznym dla swoich podopiecznych. On potrafi wyciągać zawodników z dołka, szybko odbudować ich formę. W ostatnich latach w Ruchu kilkunastu piłkarzy wróciło dzięki niemu do dawnej dyspozycji. Potrafi również pomagać w szybkim rozwoju młodym graczom - argumentował Gilewicz.

Były piłkarz nie zgodził się z opiniami, że Fornalik jest jeszcze za młody na kierowanie reprezentacją. Ten trener od dłuższego czasu pokazuje, że ma dobry warsztat szkoleniowy. Na pewno znajdą się osoby, które zarzucą mu brak doświadczenia, ale z tym również się nie zgodzę. Nie patrzmy na tego szkoleniowca tylko przez pryzmat Ruchu. Przecież pracował m.in. w Widzewie Łódź, Odrze Wodzisław, Polonii Warszawa, Górniku Zabrze. Wszędzie pozostawiał po sobie nie tylko korzystne wrażenie, ale także dobre wyniki. To odpowiedni moment, aby brać go pod uwagę przy obsadzie funkcji selekcjonera - stwierdził.

Po porażce polskich piłkarzy na Euro 2012 Franciszek Smuda nie będzie już trenował polskiej kadry. Zarząd PZPN rozpoczął poszukiwania nowego selekcjonera. Jednym z branych pod uwagę kandydatów jest Waldemar Fornalik.

49-letni szkoleniowiec w minionym sezonie zdobył z Ruchem Chorzów wicemistrzostwo kraju i dotarł do finału Pucharu Polski.