Obrońca reprezentacji Polski Damien Perquis odrzucił propozycję przedłużenia kontraktu z francuskim klubem Sochaux. Nadsekwańskie media przewidują, że zawodnik może zmienić barwy klubowe jeszcze tego lata.

Zainteresowanie polskim piłkarzem wykazują dwa pierwszoligowe kluby - Girondins Bordeaux i OSC Lille. Oba zespoły zagrają w tym sezonie w europejskich pucharach.

Damien Perquis urodził się 10 kwietnia 1984 roku w Troyes. Piłkarz, który ma polskie i francuskie obywatelstwo, jest wychowankiem francuskiego klubu piłkarskiego Troyes AC. W 2005 roku został sprzedany do AS Saint-Etienne za 600 tysięcy euro. Dwa lata później klub wypożyczył go do FC Sochaux-Montbeliard, a w 2008 roku Sochaux wykupiło Perquisa za milion euro.

Kolejny piłkarz z kadry Smudy może zmienić barwy klubowe

W poniedziałek niemiecki dziennik "Bild" poinformował, że angielski klub piłkarski Newcastle United interesuje się innym zawodnikiem reprezentacji Polski Sebastianem Boenischem. Trener klubu podobno obserwował Boenischa w czasie Euro 2012 i - zdaniem gazety - był pod wrażeniem występu 25-letniego obrońcy.

Kontrakt Boenischa z Werderem Brema wygasa za kilka dni.