Kolczyk w uchu, żel na włosach i charakterystyczna opalenizna. Choć niektórzy porównują Portugalczyka do małomiejskiego amanta, śmieją się z aktorskich zagrywek na boisku i pozaboiskowych romansów, to jednego Ronaldo nie można odmówić - piłkarskich umiejętności.

Data i miejsce urodzenia: 5 lutego 1985, Funchal (Portugalia)
Wzrost: 186 cm
Waga: 84 kg

Pozycja: napastnik, pomocnik

Obecny klub: Real Madryt

Kariera klubowa:
2001-2003 Sporting Lizbona
2003-2009 Manchester United
2009- Real Madryt

Kariera 27-letniego obecnie Ronaldo to przede wszystkim ciężka praca. Zaczynał w wieku 8 lat w malutkim klubie CF Andorinha, w którym sprzątał jego ojciec. Już dwa lata później zainteresowały się nim większe kluby, a ostatecznie zawodnik przeszedł do CD Nacional. Spędził tam kilka kolejnych lat, by w 2001 roku wypłynąć już na piłkarski ocean - Ronaldo zainteresował się Sporting Lizbona.

Dwa lata gry w czołowym portugalskim zespole wystarczyły, by uwagę zwróciły na niego wielkie europejskie marki. Ronaldo wybrał Manchester United, w którym spędził kolejnych 6 lat. Z "Czerwonymi Diabłami" wywalczył trzy mistrzowskie tytuły, triumfował też w Lidze Mistrzów. Z roku na rok szło mu coraz lepiej, coraz częściej trafiał do siatki, a w sezonie 2006/07 był drugim strzelcem ligi. W międzyczasie zadebiutował w reprezentacji, zagrał na Euro 2004 i na mundialu w 2006 roku.

2009 rok to kolejny przełom w karierze Ronaldo, ale też w całej historii futbolu - Real Madryt zapłacił za Portugalczyka ponad 90 milionów euro, co do dziś jest transferowym rekordem świata. Na prezentację piłkarza na stadionie Santiago Bernabeu przyszło 80 tysięcy kibiców i był to dopiero początek wielkiego zauroczenia Ronaldo.

Jego największy sukces w barwach "Królewskich" to wywalczony właśnie tytuł mistrza Hiszpanii. Poza tym Ronaldo sięgnął też z drużyną po Puchar Hiszpanii. Największy sukces reprezentacyjny to z kolei srebrny medal mistrzostw Europy z 2004 roku. Teraz - jako kapitan - Ronaldo ma poprowadzić drużynę do triumfu w polsko-ukraińskim turnieju.

Portugalczyk może też pochwalić się sporą kolekcją indywidualnych wyróżnień. Te najważniejsze to Złota Piłka z 2008 roku i kilka wyróżnień dla najlepszego piłkarza ligi angielskiej czy Ligi Mistrzów.

"Piłkę trzeba traktować jak swoją kobietę. Czule i delikatnie"

Ronaldo to nie tylko piłka nożna, ale też głośne romanse i seksskandale. Od początku jego kariery tabloidy rozpisywały się o orgiach piłkarza z prostytutkami i łączyły z nim nazwiska kolejnych pięknych kobiet. Były wśród nich chociażby Paris Hilton czy Kim Kardashian.

W lipcu 2010 roku Ronaldo ogłosił, że został ojcem. To dla mnie wielka radość. Zostałem ojcem. Matka nie zostanie ujawniona i syn będzie tylko pod moją opieką - napisał na swoim Twitterze. Również od 2010 roku spotyka się z rosyjską modelką Iriną Shayk.

Wbrew sławie playboya Ronaldo jest podobno dość nieśmiały. Wynika to ponoć ze słabej znajomości angielskiego.