Władze Krakowa oraz przedstawiciele angielskiej federacji piłkarskiej oficjalnie potwierdziły, że drużyna trenera Fabio Capello wybrała to miasto na swoją bazę treningowo-pobytową podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy. Wcześniej podobną deklarację złożyła reprezentacja Holandii.

Mamy już dwie federacje (Anglia i Holandia), które powiedziały w sposób oficjalny, że chcą być w Krakowie. Specjalnie nie mówię tu o Włochach, którzy powiedzieli "tak", ale uczyli to w sposób nieoficjalny. (...) Te trzy reprezentacje uznały, że Kraków to miasto, w którym jest najlepsza baza sportowa, hotelowa i najlepsze atrakcje turystyczne - powiedział w trakcie konferencji prasowej prezydent miasta Jacek Majchrowski.

Nie wiemy na razie, gdzie będziemy rozgrywać mecze - w Polsce czy na Ukrainie. Jednak stąd będzie łatwo dotrzeć do jakiegokolwiek miejsca, w którym przyjdzie nam grać. Hotel, który znaleźliśmy, to fantastycznie miejsce. Odpowiada nam też boisko, na którym będziemy trenować - powiedział dyrektor angielskiej federacji piłkarskiej Adrian Bevington.

Anglicy w trakcie pobytu w Krakowie będą ćwiczyć na stadionie Hutnika w Nowej Hucie, a zamieszkają w Hotelu Starym, nieopodal Rynku Głównego.

Majchrowski nie obawia się kłopotów w kibicami Anglii czy Holandii. Podkreślił, że policja będzie przygotowana na taką okoliczność. Jak dodał, za reprezentacjami nie jeżdżą tzw. kibole. Nie sądzę, aby były jakiekolwiek rozróby - zaznaczył.

Jako pierwsza swój pobyt w stolicy Małopolski podczas Euro 2012 potwierdziła Holandia. Wiadomo też, że Krakowem zainteresowani są Włosi.