Polscy piłkarze dotarli do Hanoweru. To właśnie w tym mieście nasza kadra będzie miała swoją bazę pobytową podczas mistrzostw Europy w Niemczech. Powitanie było było gorące.

Wyczarterowany samolot z 26 zawodnikami i sztabem, pomalowany w biało-czerwone barwy, odleciał z Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie tuż przed godziną 18.

Na lotnisku w Hanowerze nasi piłkarze wylądowali ok. 19:15.

Biało-Czerwoni podczas turnieju będą spać w hotelu Sheraton Pelikan w Hanowerze. Trenować będą natomiast na stadionie Akademii Hannoveru 96.

Na miejscu jest już także ekipa RMF FM. Patryk Serwański i Michał Dukaczewski przekazali, że na polskich zawodników czekała przed hotelem duża grupa kibiców.

Powitanie było bardzo gorące:

Pierwszy z autokaru wyszedł selekcjoner, zaraz po nim piłkarze, wśród nich kontuzjowany obecnie Robert Lewandowski, który rozdał kilkanaście autografów. Widać było, że napastnik Barcelony, powitany zdecydowanie najgłośniej, wchodził dość ostrożnie po schodach.

Jego kontuzja już długo przed przyjazdem autokaru była jednym z dominujących tematów rozmów wśród czekających fanów. Niektórzy wyrażali nadzieję, że kapitan wróci nawet na mecz z Holandią, choć nie brakowało też pesymistów.

Mówią, że przerwa "Lewego" potrwa kilka dni. Ja miałem niedawno naderwany mięsień uda i to nie był drobiazg - westchnął jeden z kibiców.

Prawie na końcu wszedł do hotelu Cezary Kulesza. Prezes PZPN, w charakterystycznych ciemnych okularach, odwrócił się do kibiców i zaczął robić zdjęcia telefonem. Widok takiego tłumu sprawił mu sporą satysfakcję.

Czarek, Jagiellonia! - krzyknął jeden z dorosłych kibiców, nawiązując do faktu, że Kulesza przez wiele lat był szefem białostockiego klubu, który teraz zdobył po raz pierwszy w historii mistrzostwo Polski.

Polska pierwszy mecz na Euro rozegra 16 czerwca w Hamburgu. Wówczas podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Holendrami. Polaków czeka niezwykle ciężkie zadanie, jeśli chodzi o wyjście z grupy, ponieważ zagramy w niej nie tylko przeciwko Holandii, ale przyjdzie nam zmierzyć się także z Austrią i Francją.

Mecz Polska - Holandia bez Lewandowskiego

Niedobre wieści przekazał dziś lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski.

Robert Lewandowski, który nie dokończył meczu z Turcją, nie zagra w niedzielnym starciu z Holandią.

U Lewandowskiego doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda, które wykluczy go z udziału w pierwszym meczu turnieju. Robimy wszystko, by Robert mógł zagrać w drugim spotkaniu, przeciwko Austrii - poinformował Jaroszewski w mediach społecznościowych.

Świderski i Dawidowicz z urazami

Z kontuzjami po meczu z Turcją borykają się także inni piłkarze reprezentacji Polski. 

Dzisiaj w Enel-Med Szpital Centrum przeprowadziliśmy badania trzech zawodników, którzy ucierpieli w meczu z Turcją - powiedział Jaroszewski.

Paweł Dawidowicz doznał naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda. W przypadku Karola Świderskiego badanie wykazało skręcenie stawu skokowego bez znacznych uszkodzeń. Obaj zawodnicy po wdrożonym leczeniu powinni wrócić do pełnego treningu w ciągu 3-4 dni - zaznaczył lekarz polskiej kadry.

Euro 2024 w RMF FM, Radiu RMF24 i na RMF24.pl

Specjalnie dla Was na miejscu wydarzenia te śledzić będą dziennikarze z redakcji sportowej Patryk Serwański i Wojciech Marczyk, a także reporterzy Faktów RMF FM Kacper Wróblewski i Beniamin Kubiak-Piłat. Będą zarówno w strefach kibica, jak i lokalach, gdzie transmitowane będą spotkania.

16 czerwca, w dniu pierwszego meczu polskiej reprezentacji z Holandią, Tomasz Staniszewski poprowadzi specjalne wydania Faktów RMF FM z Hamburga, a dzień później - z Hanoweru.

Wsparcie techniczne zapewnią realizatorzy Michał Dukaczewski i Jakub Rutka. Dzięki nim będziecie też mogli śledzić wydarzenia zza zachodniej granicy na naszych mediach społecznościowych. Koniecznie zajrzyjcie na nasze konta na Instagramie, Facebooku i platformie X. Zapamiętacie hasztag #EuroRMF.

Relacji wysłanników RMF FM będzie można słuchać codziennie na antenie stacji - zarówno w Faktach RMF FM, jak i Mistrzowskich Faktach Sportowych, które będziemy emitować sześć razy dziennie. Co ważne, jeszcze więcej informacji z Euro 2024 usłyszycie w internetowym Radiu RMF24.

Sporo będzie się działo również w sieci. Na stronie RMF24.pl powstał specjalny raport. A w nim doniesienia z obozu reprezentacji Polski, terminarz, grupy, opisy stadionów i rozmowy o Euro 2024 przeprowadzone przez dziennikarzy RMF FM.

Nie zabraknie również relacji tekstowych na żywo, wyników, artykułów ze skrótami meczów czy reportaży wysłanników stacji do Niemiec.