Niemcy zagrają we Frankfurcie ze Szwajcarią, a Szkocja w Stuttgarcie z Węgrami na zakończenie rywalizacji w grupie A piłkarskich mistrzostw Europy. Oba mecze rozpoczną się w niedzielę o godz. 21.

Gospodarze po dwóch zwycięstwach nad Szkocją (5:1) i Węgrami (2:0) są już pewni udziału w fazie pucharowej, podobnie jak Szwajcaria, która wygrała z Węgrami 3:1 i zremisowała 1:1 ze Szkocją. 

Niemcy grają spektakularny futbol. Nie możemy się doczekać aż wyjdziemy na boisko i zagramy. Nie stoimy pod ścianą. To będzie ciekawy mecz. Nie mam co do tego wątpliwości - oznajmił selekcjoner reprezentacji Szwajcarii Murat Yakin. 

Szkoci jeszcze nigdy nie awansowali do fazy pucharowej dużego turnieju, ale mogą osiągnąć ten historyczny sukces, jeśli w niedzielę wygrają z Węgrami. Zawodnicy trenera Steve'a Clarke'a po remisie ze Szwajcarią (1:1) są w lepszej sytuacji od Madziarów, którzy przegrali dwa mecze na Euro 2024. 

Wciąż jesteśmy w grze. Teraz zdecydowanie potrzebujemy zwycięstwa nad Węgrami. Wierzę, że jeśli zdobędziemy trzy punkty, to awansujemy do fazy pucharowej - powiedział trener Szkotów Steve Clarke. 

Węgrzy mają jeszcze matematyczne szanse na wyjście z grupy A. Aby tego dokonać muszą pokonać Szkocję i liczyć na korzystne dla nich rozstrzygnięcia w pozostałych grupach.