Królowie rock 'n' rolla ruszają w trasę! Zagrają koncerty w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz w Wielkiej Brytanii. Tour "50 and Counting" zacznie się na początku maja a zakończy w lipcu. Bilety na wszystkie występy Jaggera i spółki rozeszły się błyskawicznie.

Najnowszą trasą koncertową legenda rocka świętuje swoje 50-lecie na scenie. The Rolling Stones ujawnili m.in., że wystąpią na festiwalu Glastonbury w ostatnich dniach czerwca a potem 6 i 13 lipca zagrają w londyńskim Hyde Parku.

Muzycy zapewniają że są w doskonalej formie i już nie mogą się doczekać, kiedy znowu razem staną na scenie. O ich trasie koncertowej mówiło się od dłuższego czasu. Gitarzysta grupy, Keith Richards jeszcze niedawno twierdził, że na razie jest to mało prawdopodobne. Po prostu nie jesteśmy teraz na to gotowi - mówił. 

Zaplanowane na maj, czerwiec i lipiec koncerty będą pierwszą od "A Bigger Bang" dużą trasą koncertową brytyjskiej ikony rocka. Wtedy Stonesi byli wtedy w drodze w sumie przez dwa lata. W ubiegłym roku Brytyjczycy dali kilka koncertów m.in. w Wielkiej Brytanii, we Francji oraz w USA.

Zobacz, gdzie wystąpią Stonesi:

05/05 - Oakland
05/08 - San Jose 
05/11 - Las Vegas
05/15 - Anaheim
05/25 - Toronto
05/28 - Chicago
06/12 - Boston
06/18 - Philadelphia
06/26-30 - Glastonbury Music Festival
07/06 - London, Hyde Park
07/13 - London, Hyde Park