Bohater jednego z najbardziej oczekiwanych filmów "Niesamowity Spider-Man 2" - wspólnie z gwiazdami Andrew Garfieldem, Emmą Stone, Jamiem Foxxem i reżyserem Markiem Webbem - popierają w tym roku Godzinę dla Ziemi. Akcja ma na celu pokazanie ludziom, jak żyć w sposób przyjazny środowisku, obudzić w nich szacunku do zasobów naturalnych Ziemi i udowodnić, że działając razem można przynieść prawdziwe zmiany i uratować zieloną, żyjącą Planetę.

Jestem dumny, że Spider-Man jako pierwszy superbohater został ambasadorem projektu Godzina dla Ziemi, ponieważ pokazuje nam, że każdy z nas może zostać superbohaterem, jeśli zda sobie sprawę z siły, jaką wszyscy posiadamy - mówi  Andrew Garfield, który wciela się w postać Spider-Mana. Godzina dla Ziemi to akcja, która wywarła duży wpływ na całym świecie, więc wyobraźmy sobie tylko, co będziemy w stanie zrobić w tym roku mając u boku Spider-Mana.

Jamie Foxx, który w filmie wciela się w czarny charakter, Electro, tak to komentuje: W Godzinie dla Ziemi nie chodzi tylko o zgaszenie świateł; chodzi o ludzi z całego świata, którzy przez cały rok łączą siły, aby polepszyć życie na naszej planecie. Nigdy nie lekceważcie waszej siły, nigdy nie lekceważcie tego, co jesteście w stanie zrobić.
 
Godzina dla Ziemi WWF wybije w Polsce w ostatnią sobotę marca (29 marca) o godz. 20:30 czasu lokalnego. Światła w milionach domów na całym świecie zgasną w symbolicznym geście dla Ziemi już po raz ósmy. Ty też możesz dołączyć do akcji! Zgaś światło i włącz się do zmian na godzinadlaziemi.wwf.pl!

Udział potwierdziło już 39 polskich miast

Godzina dla Ziemi WWF angażuje nie tylko zwykłych ludzi, ale także władze miast, polityków i przedstawicieli biznesu. Na miesiąc przed akcją, swój udział w Godzinie dla Ziemi WWF potwierdziło już 39 miast z całej Polski! Wśród charakterystycznych budynków, które zgasną na godzinę wieczorem 29 marca, znajdzie się na pewno Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

Swój udział w Godzinie dla Ziemi WWF miasta, obiekty i firmy mogą zadeklarować wysyłając e-mail na adres zgloszenia@wwf.pl.
 
Zgaś światło i włącz się do zmian! Bądź jak Superbohater SPIDER MAN i ratuj Ziemię! Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zarejestrować się na stronie godzinadlaziemi.wwf.pl i wyłączyć światło na jedną, symboliczną godzinę w sobotę, 29 marca o godzinie 20:30.

Materiały prasowe