Samantha Geimer chce spisać i wydać swoje wspomnienia. To kobieta, którą gdy miała 13 lat wykorzystał seksualnie Roman Polański.

Zobacz również:

Wydawnictwo Atria Books wyda wspomnienia Geimer jesienią przyszłego roku. Książka będzie miała tytuł: "THE GIRL: Emerging from the Shadow of Roman Polanski" i - jak zapewnia wydawnictwo - odsłoni nieznane do tej pory opinii publicznej kulisy tamtych wydarzeń.  

W 1977 roku Polański został oskarżony o zgwałcenie Samanthy, za co groziła mu w USA kara do 50 lat więzienia. Podczas postępowania sądowego w Los Angeles przyznał się on do seksualnego wykorzystania nieletniej, co w stanie Kalifornia automatycznie klasyfikowane było jako gwałt. Przed ogłoszeniem wyroku reżyser uciekł do Francji. Od tamtej pory jest ścigany przez amerykański wymiar sprawiedliwości.

We wrześniu 2009 roku, na podstawie amerykańskiego nakazu, Romana Polańskiego zatrzymano na lotnisku w Zurychu, jednak w lipcu 2010 roku został zwolniony z aresztu domowego, gdyż ostatecznie władze Szwajcarii nie zdecydowały się na jego ekstradycję do USA.

O umorzenie sprawy Polańskiego zwracała się do amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości sama Geimer. Tłumaczyła, że oszczędzi to cierpień zarówno jej samej, jak i jej rodzinie. Samantha Geimer ma dziś 47 lat. Jest mężatką i matką dwójki dzieci.