Policjanci zatrzymali kierowcę, który wczoraj, próbował potrącić pieszych na plaży w Radymnie na Podkarpaciu. Oprócz niego, w ręce funkcjonariuszy, wpadły też dwie inne osoby.

Zatrzymany kierowca to 26-letni mieszkaniec powiatu Jarosławskiego. Dziś ma zostać doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Prawdopodobnie będzie to narażenia na utratę życia lub zdrowia. Grozi mu do trzech lat więzienia.

W chwili zatrzymania mężczyzna był trzeźwy, jednak  do samego zdarzenia doszło kilkanaście godzin wcześniej. Dlatego przeprowadzone zostaną badania toksykologiczne, żeby ustalić czy nie był pod wpływem środków odurzających.

Pozostałe dwie zatrzymane osoby zostały przesłuchane w charakterze świadków.

Policja szuka świadków

W związku z próbą przejechania pieszych przy kąpielisku w Radymnie policja zatrzymała trzech mężczyzn. Czynności z ich udziałem zaplanowano na poniedziałek - informowała w niedzielę wieczorem aspirant sztabowy Anna Długosz z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Jak zaznaczyła, wszystko wydarzyło się w nocy przed godz. 3.

"Policjanci otrzymali sygnał, że na parkingu przed kąpieliskiem kierowca bmw potrącił pieszego. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce nie potwierdzili tej informacji. Na parkingu stało osobowe bmw, samochód został zabezpieczony" - dodała policjantka. Część świadków została ustalona, trwa poszukiwanie kolejnych.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.