RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W wybuchu w Ożarach zginęła jedna osoba

Aktualizacja: Piątek, 6 maja (13:00)

Nie żyje kobieta najciężej ranna w wybuchu w domu jednorodzinnym w miejscowości Ożary koło Ząbkowic Śląskich na Dolnym Śląsku. Informację przekazał Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu, gdzie trafiła 80-latka. Ranne zostały trzy osoby.



"W budynku przebywały cztery osoby. Trzy samodzielnie opuściły budynek, jedną ewakuowali strażacy. Wszystkim udzielono pomocy medycznej. Do najbardziej poszkodowanej osoby na miejsce został wezwany śmigłowiec LPR" - powiedział rano w piątek oficer dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu.

TU ZNAJDZIESZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Na miejscu pracowało 14 zastępów straży w tym grupa poszukiwawcza z pasami z Wałbrzycha.

"Będziemy przeszukiwać rumowisko, jednak z informacji od mieszkańców wynika, że nikogo już tam nie powinno być" - zaznacza funkcjonariusz .

Po wybuchu pojawił się ogień. Budynek częściowo się zawalił, zniszczenia sięgają 80 procent.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: