Do zderzenia dwóch autobusów doszło na ulicy Gdańskiej w Szczecinie. Ciężko ranna została jedna osoba, a 22 zostały poszkodowane – informuje reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska. Są gigantyczne utrudnienia na wjeździe do centrum miasta.

Dwa autobusy PKS zderzyły się na zjeździe z ulicy Gdańskiej w kierunku mostu Długiego. Zakleszczony w pojeździe został kierowca jednego z nich. Mężczyzna został ciężko ranny. Z wielonarządowymi urazami został przewieziony do szpitala.

Służby mówią o 22 poszkodowanych pasażerach. To żołnierze z 12. Brygady Zmechanizowanej, którzy podróżowali autobusami. Przyjechali do Szczecina ze Stargardu, by w koszarach wziąć udział w próbach do wojskowej uroczystości, podczas której ponad 70 szeregowych ma otrzymać awans na kaprala.

Stan trzech żołnierzy określany jest jako średni, 18 kolejnych jest lekko poszkodowanych. W sumie w obu pojazdach były 42 osoby. Wojskowi mają w większości drobne urazy - zwichnięcia, otarcia i potłuczenia. Na miejscu było 12 zespołów ratownictwa medycznego.


Jak informuje nasza dziennikarka, zablokowany jest przejazd w kierunku Mostu Długiego, policja kieruje auta przez Trasę Zamkową. Na wjeździe do centrum Szczecina utworzył się gigantyczny korek. Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: