Podtopione budynki, zalane ulice, samochody stojące w wodzie - to efekt gwałtownych opadów, które w sobotę przeszły nad miejscowościami Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Dużo strażackich interwencji dotyczyło m.in. Katowic.

Kierowcy z Katowic mieli problemy z przejazdem w centrum miasta. Rozlewiska wody utworzyły się m.in. w okolicach Mikołowskiej i Francuskiej.

Woda wdarła się m.in. do katowickiego dworca PKP i zalała rozdzielnię szpitala Bonifratrów. W dzielnicy Zawodzie zalanych zostało kilkanaście samochodów zaparkowanych w podziemnym garażu.

W Katowicach zamknięty był ruch w tunelu pod rondem im. Ziętka. Utrudniony był też przejazd na drodze nr 86 w pobliżu centrum handlowego.

Wcześniej ulewy przeszły przez Zagłębie. Najwięcej pracy strażacy mieli w Sosnowcu. Woda zalała między innymi część drogi krajowej nr 94.

Sporo interwencji było też w w Będzinie i Dąbrowie Górniczej.

Alert RCB: Bardzo silny wiatr i burze z gradem w dziewięciu województwach

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w sobotę wysłało sms-a z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem i burzami z gradem do mieszkańców dziewięciu województw.

Alert RCB rozesłano do mieszkańców województw: wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, lubuskiego (powiaty: międzyrzecki, sulęciński, słubicki, gorzowski, Gorzów Wielkopolski, strzelecko-drezdenecki), zachodniopomorskiego oraz pomorskiego (powiaty: bytowski, człuchowski, chojnicki, kościerski, kartuski, starogardzki, gdański, nowodworski, malborski, sztumski, kwidzyński).

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: