Burgas, Split i Antalya – do tych miast w nadchodzące lato będą mogli polecieć pasażerowie z Portu Lotniczego Lublin. Jak poinformowano w komunikacie, trwają rozmowy, by rejsy z Lublina do Gdańska w sezonie letnim były wykonywane dwa razy w tygodniu przez linie PLL LOT.

Na wakacyjne rejsy zawsze czekamy z niecierpliwością. Mimo trudnej sytuacji branży lotniczej, związanej z restrykcjami sanitarnymi, udało nam się wypracować, z naszymi biznesowymi partnerami, atrakcyjną ofertę dla mieszkańców Lubelskiego – zaznaczył cytowany w komunikacie prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

W tym roku z lubelskiego lotniska będzie można polecieć w wakacje m.in. do Burgas w Bułgarii i chorwackiego Splitu. Loty do Burgas będą odbywały się dwa razy w tygodniu – w poniedziałki oraz w piątki. Rejsy zaplanowano w dniach od 17 czerwca do 12 września. Również loty do Splitu przewidziano w poniedziałki i w piątki od 13 czerwca do 23 września. Do siatki połączeń wróci po kilku latach turecki kurort Antalya nad Morzem Śródziemnym. 

Podobnie było z lotami nad polskie morze, do Gdańska. Dlatego trwają rozmowy, aby rejsy z Lublina do Trójmiasta, które po ubiegłorocznych wakacjach pozostały w siatce połączeń na cały rok, w sezonie letnim były wykonywane przez linie PLL LOT częściej, dwa razy w tygodniu – podano w komunikacie. 

Lotnisko w Lublinie zostało oddane do użytku w 2012 roku. Ma status lotniska międzynarodowego i może obsługiwać samoloty do kodu D, czyli wielkości Boeing 767 czy Airbus A310.