RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lech Wałęsa trafił do szpitala

Publikacja: Wtorek, 17 sierpnia (15:36) Aktualizacja: Środa, 18 sierpnia (11:00)

Lech Wałęsa trafił do szpitala w Gdańsku. Były prezydent Polski przekazał tę informację za pomocą Facebooka.

Sam Lech Wałęsa około godz. 14 napisał na swoim Facebooku, że to stopa cukrzycowa jest powodem jego pobytu w szpitalu. 

"I znowu w szpitalu, stopa cukrzycowa" - napisał polityk. 



Dyrektor biura Instytutu Lecha Wałęsy Marek Kaczmar powiedział PAP, że stan prezydenta jest stabilny.

"Rano szef miał jeszcze spotkania z młodzieżą. Potem nieco gorzej się poczuł. Pogłębiły się problemy ze stopą cukrzycową i szybko trzeba było zadziałać. Prezydent przechodzi badania. Pewnie pierwsze wyniki będą jeszcze dzisiaj, a jutro pozostałe. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Szef jest twardzielem i jesteśmy dobrej myśli, choć choroba nie wybiera" - powiedział Kaczmar.

Kolejna wizyta Wałęsy w szpitalu

To kolejna wizyta Lecha Wałęsy w szpitalu w tym roku. W marcu były prezydent trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, aby przejść operację wymiany rozrusznika serca. 

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: