Policja złapała mężczyznę, który tydzień temu na Rondzie Matecznego w Krakowie zaatakował nożem kierowcę, kiedy ten nie zgodził się na umycie szyb w samochodzie – dowiedział się reporter RMF FM Marek Balawajder. 32-letniego bandytę zatrzymano w Bytomiu. Mężczyzna przyznał się do winy.

Prawdopodobnie zostanie mu przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara dożywotniego więzienia.

Poszukiwania 32-letniego mężczyzny trwały od kilku dni, policja powołała do tego specjalny zespół. Dziś podejrzanego zauważyli ścigający go policjanci w okolicach dworca autobusowego w Bytomiu.

Zatrzymany jest bezdomnym, pisał do portali internetowych artykuły o bezdomności. Ma także przeszłość kryminalną. Po przywiezieniu do Krakowa zostanie przesłuchany.

Do tragicznego zdarzenia doszło na Rondzie Matecznego, gdy 31-latek przejeżdżał przez Kraków ze swoją dziewczyną. Kiedy stanął na czerwonym świetle, do auta podszedł młody mężczyzna i zaczął myć przednią szybę samochodu. Kierowca najpierw słownie zwrócił mu uwagę, a gdy to nie pomogło, wysiadł z auta. Wtedy myjący wyciągnął nóż i dwa razy uderzył chłopaka w klatkę piersiową. Tylko natychmiastowa operacja uratowała mu życie.