Najgłośniejszym wydarzeniem dnia była tragedia w warszawskim Wawrze. Tam w szkole nr. 195 im. Króla Maciusia I podczas kłótni uczniów jeden z nich śmiertelnie ranił nożem swojego kolegę. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności. We Wrocławiu w trakcie próby zatrzymania kierowcy, policjanci oddali w jego kierunku 10 strzałów, gdyż ten nie zatrzymał się do kontroli. Piątek był też kolejnym dniem egzaminów maturalnych. Tym razem uczniowie mierzyli się z biologią i wiedzą o społeczeństwie. Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia!

Tragedia w szkole podstawowej w Warszawie: Uczeń zabił kolegę nożem

Tragedia w szkole podstawowej w warszawskim Wawrze. Podczas kłótni jeden z uczniów nożem śmiertelnie ranił kolegę. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn tragedii.

Wrocław: Uciekał przed policją. Podczas pościgu padło 10 strzałów

Policyjny pościg i strzały we Wrocławiu. Podczas próby zatrzymania Ukraińca podejrzewanego o kradzieże funkcjonariusze sięgnęli po broń.

Wypadek śmigłowca w Sokołowie Podlaskim. Dwie osoby ranne

Wypadek śmigłowca w Sokołowie Podlaskim. Jak dowiedział się nasz dziennikarz, maszyna rozbiła się na obrzeżach miasta.

Maturzyści mierzyli się z biologią i WOS-em

10 maja to kolejny dzień egzaminu maturalnego. Tym razem maturzyści mierzyli się z przedmiotami na poziomie rozszerzonym. Przed południem chętni napisali biologię, a po południu odbył się egzamin z wiedzy o społeczeństwie. Na RMF24.PL prezentujemy tegoroczne arkusze i propozycje rozwiązań przygotowane przez ekspertów Interii.

>>>MATURA Z BIOLOGII. POZIOM ROZSZERZONY [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]<<<

>>>MATURA Z WOS-U. POZIOM ROZSZERZONY [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]<<<

Matka Tomasza Komendy wyznaje: Nasz koszmar dopiero się zaczął

Teresa Klemeńska, matka Tomasza Komendy, który niesłusznie spędził w więzieniu 18 lat, udzieliła portalowi Onet wywiadu, w którym zdradziła z jakimi problemami boryka się jej rodzina po wyjściu syna z więzienia. Wyznała również, że w czasie, gdy Komenda odsiadywał wyrok, dwukrotnie próbowała targnąć się na swoje życie.

Tragedia u wybrzeża Tunezji. Zatonęła łódź, co najmniej 70 osób zginęło

Co najmniej 70 migrantów zginęło w piątek, kiedy łódź, którą płynęli, zatonęła na międzynarodowych wodach w pobliżu wybrzeża Tunezji - przekazała państwowa tunezyjska agencja informacyjna TAP.Zybertowicz: Wszystkie ważne kraje Unii są obiektem rosyjskiej wojny informacyjnej

"Mam wrażenie, że mam do czynienia z sytuacją paradoksalną, bo zazwyczaj chodzi o to, żeby władza polityczna nie ingerowała w funkcjonowanie świata akademickiego, a w tym przypadku - być może - sam świat akademicki zaprosił styl konfrontacji politycznej do swojego wnętrza" - tak dr hab. Andrzej Zybertowicz skomentował w Porannej rozmowie w RMF FM decyzję Komisji do Spraw Stopni i Tytułów Naukowych o odmowie przyznania mu tytułu profesora. Dopytywany o to, czym mogła się kierować komisja przy podejmowaniu decyzji, odpowiedział: "Nie znam motywów środowiska i działań zamkniętych, natomiast myślę, że to jest po prostu upadek standardów".

>>>PRZECZYTAJ ROZMOWĘ ROBERTA MAZURKA Z DR HAB. ANDRZEJEM ZYBERTOWICZEM<<<

Muzeum Szpiegostwa w Waszyngtonie, a w nim polskie wątki

Polskie wątki w nowym Międzynarodowym Muzeum Szpiegostwa, które w weekend zostanie otwarte w amerykańskiej stolicy. W budynku, którego budowa pochłonęła 160 milionów dolarów zgromadzono 7 tysięcy przedmiotów, które używali szpiedzy. 

WIĘCEJ O MUZEUM SZPIEGOSTWA PRZECZYTASZ TUTAJ