Cały czas śledzimy doniesienia o rozprzestrzenianiu się koronawirusa z Wuhan. Kolejne kraje informują o wykrytych przypadkach zachorowań. Nie stwierdzono koronawirusa u pięciorga osób, które w sobotę przyleciały do Warszawy z Chin na pokładzie samolotów brazylijskich sił powietrznych. W sobotę w okolicy popularnego centrum handlowego w Tajlandii doszło do strzelaniny. Napastnikiem okazał się być żołnierz – zabił 26 osób. Dopiero w niedzielę rano policji udało się unieszkodliwić mężczyznę. W północno-zachodniej Europie szaleje sztorm Ciara. Z powodu silnego wiatru zostają odwołane kolejne loty. Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie najważniejszych wydarzeń weekendu!

Osoby, które przyleciały z Chin do Polski, nie mają koronawirusa

Nie stwierdzono koronawirusa u pięciorga osób, które w sobotę przyleciały do Warszawy z Chin na pokładzie samolotów brazylijskich sił powietrznych. To wstępne wyniki badań próbek pobranych od czterech Polaków i jednej Chinki - dowiedział się reporter RMF FM.

Decyzja ws. aresztu dla rodziców skatowanej dziewczynki

Rodzice skatowanej czterotygodniowej dziewczynki z Malborka spędzą najbliższe 3 miesiące w areszcie. Oboje usłyszeli zarzut fizycznego znęcania się nad dzieckiem i usiłowania pozbawienia go życia z tzw. zamiarem ewentualnym. Nie przyznają się do winy.

PŚ w skokach: Stoch trzeci w konkursie w Willingen

Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen. Polak na podium zawodów tej rangi stanął po raz 70. w karierze. Wygrał Niemiec Stephan Leyhe, a drugi był Norweg Marius Lindvik.

Jaka będzie kampania prezydencka? Sobkowiak i Fogiel o debatach, hejcie i priorytetach kandydatów

W sobotę gośćmi Krzysztofa Ziemca w RMF FM byli Magdalena Sobkowiak - rzeczniczka sztabu wyborczego Władysława Kosiniaka-Kamysza i Radosław Fogiel - wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Tematem przewodnim była kampania prezydencka. 


Tajlandia: Policja zabiła żołnierza, który strzelał w centrum handlowym. Nie żyje 26 osób

Nie żyje żołnierz, który w centrum handlowym w mieście Nakhon Ratchasima w Tajlandii zabił co najmniej 26 osób. Niemal 60 zostało rannych. Mężczyzna został zastrzelony przez służby. Ukrywał się w podziemiach budynku.

Sześć nowych zakażeń koronawirusem na wycieczkowcu Diamond Princess

Sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono na japońskim wycieczkowcu Diamond Princess. Jednostka cumuje na redzie portu w Jokohamie - poinformowała w niedzielę japońska agencja Kyodo, powołując się na źródła rządowe. Liczba osób zakażonych wzrosła do 70.

Szaleje sztorm Ciara. Chaos komunikacyjny w północno-zachodniej Europie

Dziesiątki odwołanych lotów, ograniczony ruch pociągów, ostrzeżenia przed podtopieniami, przełożone imprezy sportowe - to skutki przechodzącego przez Wyspy Brytyjskie sztormu Ciara. Wydane przez meteorologów alerty pogodowe będą obowiązywać co najmniej do północny w niedzielę.

Polka wystąpi na oscarowej gali. "Nigdy bym się nie spodziewała"

"Pracuję ponad 20 lat w dubbingu. Nigdy bym się nie spodziewała, że z tego bezpiecznego pokoiku studia czy z teatru muzycznego, gdzie nie ma błysku fleszy i paparazzi nagle znajdę się - nie starając się zupełnie o to - na Oscarach" - mówi w rozmowie z amerykańskim korespondentem RMF FM Katarzyna Łaska - Polka, która zaśpiewa na oscarowej gali. Łaska wraz z grupą innych artystek, które dubbingowały postać Elsy w animowanej "Krainie Lodu", wykona walczący o statuetkę utwór "Into the Unknown". "Nie śmiałabym nigdy śnić o tym, że tu będę" - podkreśla,

Oscary 2020. Debiutanci, rekordziści i pojedynek w rodzinie. Tego nie wiedziałeś o tegorocznych nominowanych!

Bartosz Bielenia: Mojej mamie się śniło, że dostałem Oscara dla najładniejszego chłopaka