RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zachód płaci okup za swoich ludzi w Iraku

Publikacja: Poniedziałek, 22 maja (06:27) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Francja, Niemcy i Włochy zapłaciły prawie 45 milionów dolarów okupów, w zamian za uwolnienie swoich obywateli uprowadzonych w Iraku - pisze brytyjski dziennik „The Times”.

Oficjalnie władze w Paryżu, Berlinie i Rzymie utrzymują, że żadnych pieniędzy porywaczom nie przekazywały. A Londyn? Gazeta przeprowadziła własne śledztwo i jest przekonana, że Wielka Brytania nie zapłaciła dotychczas kidnaperom ani pensa.

W teorii wszyscy trzymamy się razem - nie nagradzamy porywaczy. W praktyce niektóre rządy wyłamują się z tej zasady i w ten sposób narażają na niebezpieczeństwo wszystkich cudzoziemców przebywających w Iraku - żali się gazeta.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: