RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wysokie kobiety mierzą wyżej

Publikacja: Środa, 5 października (10:23) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wysokie kobiety mierzą wyżej - częściej poświęcają się karierze i rzadziej mają dzieci. Takie są wyniki najnowszych badań szkockich naukowców.

Psycholodzy przebadali ponad 1200 kobiet i doszli do wniosku, że panie o wzroście ok. 170 cm częściej stawiają na karierę i dochodzą do wysokich stanowisk. Później decydują się na dzieci i z reguły tylko na jedno.

Zdaniem szkockich naukowców, wynika to z faktu, że wyższe kobiety mają większą ilość męskiego hormonu, testosteronu, i automatycznie są bardziej asertywne, ukierunkowane na współzawodnictwo i bardziej ambitne.

Dla przykładu wymieniają m.in. byłą amerykańską prokurator Janet Reno, która miała prawie 190 centymetrów wzrostu. Podczas jednego z wystąpień na Florydzie musiała ściągnąć buty, by ustawiony mikrofon był w stanie dosięgnąć jej ust.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: