RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wrocław: Policjanci skazani za pobicie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

2,5 roku więzienia za bicie i kopanie zatrzymanego – to wyrok dla policjanta z Wrocławia. Mężczyzna, a także jego kolega po fachu odpowiadali za pobicie Tomasza N., który został zatrzymany za kradzież. Pobity chłopak miał pękniętą śledzionę, przeżył tylko dzięki operacji.

Drugi z oskarżonych policjantów został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata.

Sędzia przyznał też, że zachowanie Tomasza N. pozostawia wiele do życzenia - chłopak kłamał na komisariacie i nie chciał podać swoich danych. To jednak nie usprawiedliwia zachowania funkcjonariuszy, którzy nie mogą się dawać prowokować, zwłaszcza policjanci z doświadczeniem - mówił sędzia.

Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: