RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Uczelnie nie będą fabrykami dyplomów

Publikacja: Poniedziałek, 9 lutego (06:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Głównym celem uczelni nie jest działalność nastawiona na zysk, lecz realizacja usługi edukacyjnej na najwyższym poziomie - powiedziała "Gazecie Prawnej" Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego. <i>Nie możemy tolerować taśmowej produkcji dyplomów, w której poszukuje się tylko sposobów sięgnięcia do kieszeni studenta</i> - zaznaczyła.

Minister zapowiedziała, że mimo cięć budżetowych, pracownicy uczelni dostaną w tym roku podwyżkę wynagrodzeń wynoszącą 4 proc. Jak poinformowała, osoby, które nie ukończą np. pięcioletnich studiów w ciągu sześciu lat, będą musiały zapłacić za dalszą naukę. Z kolei tylko najwybitniejsi studenci będą mogli studiować bezpłatnie drugi kierunek. Natomiast żadna szkoła wyższa nie będzie za to mogła pobierać od studentów m.in. wpisowego lub opłat za poprawkę.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: