RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śląsk: Udaremniono przemyt odpadów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przywóz do Polski blisko 55 ton odpadów udaremnili śląscy pogranicznicy. Odpadki znajdowały się w jednym z wagonów pociągu towarowego, jaki wjechał na przejście graniczne w Zebrzydowicach w województwie śląskim.

Funkcjonariusze Straży Granicznej rutynowo kontrolowali skład h, by sprawdzić, czy nie ukryli się w nich nielegalni imigranci. Po sprawdzeniu dokumentacji przewozowej okazało się, że w jednym z wagonów przewożony jest ług odpadowy. W dokumentach nie było jednak żadnego zezwolenia na przywóz odpadów do Polski.

Nadawcą przesyłki była firma z Austrii, a odbiorcą - spółka z Warmii i Mazur. Wagon z odpadami zawrócono do nadawcy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: