75-latek podpalił się przy Alejach Ujazdowskich w Warszawie, w okolicy kancelarii premiera. Mężczyzna przeżył dzięki szybkiej pomocy, sprawę bada prokuratura. Zamieszki w Wenezueli - tłumy mieszkańców wyszły na ulicę stolicy Wenezueli po tym, jak Juan Guaido wezwał armię do pomocy w odsunięciu od władzy prezydenta Nicolasa Maduro. W Japonii - po 30 latach panowania - cesarz Akihito ogłosił swoją abdykację. Zastąpi go syn. Sprawdźcie, co jeszcze się działo. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najważniejszych informacji dnia.

Mężczyzna podpalił się w warszawskich Łazienkach

W Łazienkach Królewskich w Warszawie w okolicach kancelarii premiera podpalił się 75-letni mężczyzna. Kiedy zabierała go karetka był przytomny.  Ogień ugasili pracownicy  kancelarii premiera lub oficerowie SOP-u, którzy stali na posterunkach przed urzędem. 

Zamieszki w Wenezueli. Pojazd armii wjechał w protestujących w Caracas

Tłumy wyszły na ulicę stolicy Wenezueli po tym, jak przywódca opozycji Juan Guaido wezwał armię do pomocy w odsunięciu od władzy prezydenta Nicolasa Maduro. Jak informuje agencja Reutera, pojazd wenezuelskiej armii wjechał w protestujących przed bazą wojskową La Carlota w Caracas. Wcześniej w pobliżu bazy odbywał się wiec szefa wenezuelskiej opozycji Juana Guaido. 

Awaria w elektrowni jądrowej przy polskiej granicy

Wczoraj późnym wieczorem doszło do awarii w Rówieńskiej Elektrowni Jądrowej, znajdującej się w miejscowości Warasz na Ukrainie. 

Japoński cesarz Akihito abdykował. Zostanie zastąpiony przez syna

Cesarz Japonii Akihito ogłosił we wtorek formalnie swoją abdykację w czasie ceremonii w pałacu cesarskim w Tokio. W ostatnim przemówieniu podziękował Japończykom za wsparcie, jakiego udzielali mu w czasie ponad 30-letniego panowania.

Dwa kontrakty na budowę dróg z Salini zerwane. „Dlaczego dopiero teraz?”

Zamiast budowy - zastój. Takie są skutki zerwania umowy z włoską firmą, która budowała u nas drogi. Kontrakt został zerwany wczoraj. Chodzi o odcinki w rejonie Polkowic na Dolnym Śląsku oraz autostradę A1 w rejonie Częstochowy.

Zakupy w majówkę. Sprawdź, kiedy sklepy będą otwarte

W pierwszych dniach maja możemy mieć problemy ze zrobieniem zakupów.

W związku ze świętami przypadającymi w środę i piątek większość placówek handlowych będzie zamknięta. 

Dodatkowo najbliższa niedziela objęta będzie zakazem handlu.