Robi to już policja z Poznania oraz Jeleniej Góry. W tym ostatnim mieście akcja dopiero się zaczęła, a na parkingu stoją już dwa auta. Pierwszy samochód należy do 29-latka; drugi do 45-letniej kobiety. Oboje w badaniu alkomatem mieli ponad 2 promile.
Policja liczy, że może w ten sposób dotrze do świadomości kierowców. W wielu przypadkach utrata samochodu to utrata źródła dochodu.
W samej Jeleniej Górze zatrzymano w tym roku 900 pijanych kierowców; o 300 więcej niż w całym roku ubiegłym.